Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z 2017

Czas zmierzchu | Dmitry Glukhovsky

Moje pierwsze spotkanie z prozą Dmitija Głuchowskiego zaliczam do naprawdę udanych, a Czas zmierzchu uznaję za dobrą, wciągającą książkę, która miesza ze sobą kilka gatunków literackich. Z jednej strony jest to historia zwyczajnego mężczyzny, tłumacza, który jest oddany swojej pracy, z drugiej są w niej elementy fantastyki i wierzenia majów, a momentami można dopatrzeć się grozy.

Śpiące Królewny | Stephen King & Owen King

Kiedy na okładce książki widnieje nazwisko King razy dwa, można się spodziewać tylko jednego: wielu wrażeń podczas lektury. I tak właśnie jest w przypadku Śpiących Królewien Stephena i Owena Kingów, na nudę w tym tytule nie można narzekać. Małe miasteczko, więzienie dla kobiet, psycholog i hycel przeciwko sobie, a także tajemnicza postać – kobieta, a może istota pozaziemska?

Czasami kłamię | Alice Feeney

Thriller psychologiczny już chyba na zawsze zostanie moim gatunkiem literackim numer jeden. Mogę się zaczytywać w nim, odkrywać mroczne strony bohaterów i niejednokrotnie łapać się na tym, że dałam się nabrać autorowi. I tak właśnie było tym razem, kiedy śledziłam losy Amber Reynolds, narratorki książki Czasami kłamię .

Chwila oddechu | Rabka 2017

W podróż poślubną na Karaiby czy na Rodos?    Dla mnie najważniejsza była chwila odpoczynku, ładna pogoda i możliwość zrobienia kilku ładnych zdjęć. Pojechaliśmy do Rabki, miejsca nam już znanego, jednak odkrywaliśmy je z nieco innej strony. Miasto to kryje jeszcze wiele tajemnic i z chęcią je zobaczę.  Z tej wycieczki przywiozłam ponad trzysta fotografii. Od razu po powrocie usiadłam do komputera i zaczęłam je przeglądać i edytować. Przepadłam na kilka godzin, a efektami dzielę się poniżej ;)  Zdecydowanie jestem zadowolona z wyjazdu ;)

Falcon. Na ścieżce kłamstw | Katarzyna Wycisk

Polska literatura fantastyczna nie jest mi zbyt bliska, rzadko po nią sięgam, czasem jednak warto zrobić wyjątek. I tym wyjątkiem stał się dla mnie debiutancki tytuł Katarzyny Wycisk Falcon. Na ścieżce kłamstw . Zdecydowanie jestem pozytywnie zaskoczona tą lekturą, zadziwiła mnie swoją wartkością i wciągającą fabułą.

Córka Stalina. Niezwykłe i burzliwe życie Swietłany Alliłujewej | Rosemary Sullivan

Lubię poznawać historię świata ze strony ludzkiej i uczuciowej. Dlatego też z miłą chęcią sięgnęłam po niemałą cegiełkę Rosemary Sullivan o córce Rosyjskiego przywódcy, Swietłanie Alliłujewej.

Uwikłanie | Zygmunt Miłoszewski

Kto powiedział, że najlepsze kryminały swoje miejsce akcji mają w Skandynawii? Czasami na naszym rodzimym podwórku mogą dziać się bardzo brutalne morderstwa, a jedyną osobą mogącą rozwikłać zagadki zabójstw jest Teodor Szacki. Ten Warszawski prokurator w małym palcu ma kodeks karny i tylko nim się kieruje w życiu. Prywatnie zaś jest mężem i ojcem, jednak te strefy rodzinne nie wychodzą mu za bardzo...

Zakazane życzenie | Jessica Khoury

Kto z nas nie zna historii o Aladynie, rzezimieszku, który znalazł starą lampę, dzięki której mógł spełnić swoje najskrytsze marzenia? I kto nie marzył właśnie o spełniającym marzenia dżinie? Jessica Khoury postanowiła napisać tę piękną opowieść od początku i nadać jej nieco bardziej romantycznej nuty. Jak jej wyszło? 

Co zamiast kwiatka? Alternatywa czy obowiązek?

Sezon ślubny jest już w pełni, a co za tym idzie, młodzi zamiast otrzymywania kwiatów w ten szczególny dzień, wymyślają różne alternatywy dla tradycji. No właśnie, co to może być, co będzie logicznym pomysłem? I takim, żeby nikogo nie obrazić, bo jednak kwiaty, to tradycja i na pewno znajdzie się ktoś taki, kto bukiet podarować będzie chciał.

Cela | Jonas Winner

Zaczyna się standardowo. Rodzina przeprowadza się do nowego domu. Rodzice są zapracowanymi artystami, a dzieci są zdane same na siebie. Sammy, nastoletni chłopiec pewnego dnia znajduje schron przeciwlotniczy przynależący do posiadłości, w której mieszka. Jednak to nie był koniec odkryć. Oprócz salki do gry w kręgle, pod ziemią była ukrywana dziewczyna nieco starsza od głównego bohatera.

Początek wszystkiego | Robyn Schneider

W okresie letnim, kiedy słoneczko pięknie świeci, a człowiek myśli jedynie o tym, aby poleniuchować na trawie z książką w ręku, najmilej czyta się lektury lekkie, ale nie głupie, przyjemne, ale nie przeciętne. I właśnie taką magiczną i mądrą książką jest debiut literacki Robyn Schneider Początek wszystkiego .

miastonauci | Tytus Brzozowski

Książki obrazkowe ostatnimi czasy stały się bardzo popularne. Osobiście się tej modzie nie dziwię, gdyż takie tytuły są ciekawą formą przekazu, dają niemałą rozrywkę i niejednokrotnie uczą czy bawią.

Książkowe prezenty na Dzień Dziecka

źródło:  http://www.littledayout.com/2016/10/06/things-to-do-childrens-day-2016-singapore/ Dzień Dziecka zbliża się ogromnymi krokami, dlatego też postanowiłam dla Was stworzyć listę idealnych prezentów z tej właśnie okazji. Oczywiście skupiłam się tylko i wyłącznie na książkach, bo warto czytać i przekazywać tę wartość najmłodszym. Jednak w tym zestawieniu nie skupię się tylko na powieściach dla dzieci, ale także nieco starsi czytelnicy znajdą tutaj coś dla siebie. Przynajmniej mam taką nadzieję ;)

Opowieści tajemnicze i szalone | Edgar Allan Poe

Z opowiadaniami Edgara Allana Poego jak dotąd nie miałam do czynienia. Miałam je w planach, ale wiadomo jak to bywa z planami czytelniczymi, często się zmieniają. Jak tylko zobaczyłam perełkę od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, musiałam ją mieć i natychmiast przeczytać. I nie zawiodłam się.

Tysiąc pięter | Katharine McGee

Tysiąc pięter , to książka, która bardzo mocno mnie zaintrygowała. Byłam ciekawa o co chodzi w mieszkaniu w wieżowcu o wysokości około czterech kilometrów. I się dowiedziałam, a to wszystko dzięki piątce głównych bohaterów, Avery, Ledzie, Eris, Rylin i Wattowi.

Tysiąc pięter | Rylin & Avery

Już 26 kwietnia będzie miała swoją premierę intrygująca książka Katharine McGee Tysiąc pięter . Dzisiaj możecie już poznać sekrety dwóch kolejnych bohaterek powieści ;)  Nie mam nic. Rodzice nie żyją.  A ja musiałam rzucić szkołę, aby utrzymać siebie i młodszą siostrę. Żyjemy na niskim pietrze Wieży, nie wiedząc jak długo będziemy mogły tam zostać.

Tysiąc pięter | Eris & Leda

Dzisiaj mam dla Was wpis specjalny! Możecie poznać dwie bohaterki książki Tysiąc pięter autorstwa Katharine McGee. Tytuł ten swoją premierę ma już 26 kwietnia i jest naprawdę intrygujący. ;) Wyobraźcie sobie, że mieszkacie w Wieży składającej się z aż tysiąca pięter. A im wyżej mieszkasz, tym jesteś ważniejszym i bogatszym człowiekiem. Każdy skrywa swoje sekrety, a zwłaszcza nastolatki, których losy poznajemy na kartach powyższej powieści ;) Poznajcie dzisiaj Eris i Ledę, a w sobotę przybliżę Wam Avery oraz Rylin ;)

Chata | Wm. Paul Young

Chata   Williama Paula Younga, to kolejna książka, która stała się popularna za sprawą ekranizacji. Wiedziona ciekawością, sięgnęłam po powyższy tytuł, który okazał się być dla mnie toporny i ciężki w odbiorze.

Eva, Teva i więcej Tev | Kathryn Evans | KONKURS!

Wyobraź sobie, że raz w roku przydarza ci się dziwna rzecz, a mianowicie, z twojego ciała wychodzi osoba. A dokładnie jesteś to TY. Tak, masz tylko rok życia, dublujesz się w dziwny sposób i to jest twoja tajemnica, której nie zdradzasz swojej najlepszej przyjaciółce tudzież chłopakowi.

Książkowy luty & marzec

Cześć! Wczoraj obchodziłam szóste urodziny bloga , a dzisiaj przybywam do Was z małym podsumowaniem książkowym ostatnich dwóch miesięcy. I muszę Wam powiedzieć, że mam ogromny zastój czytelniczy! W przeciągu lutego i marca przeczytałam zaledwie 5 książek, czyli mój wynik jest co najmniej żałosny. Wierzę jednak, że owy kryzys minie i panująca aktualnie wiosna da mi moc czytelniczą! Kilka ciekawych tytułów ostatnio do mnie dotarło, więc będę musiała powrócić na właściwe tory i zagłębić się w ich lekturze! ;)

Jestem tu już od... 6 lat!

Jestem w ogromnym szoku, że już od sześciu lat jestem na herbatce stale. I nie znudziło mi się pisanie, i pasja do książek nie odeszła. Przy okazji czuję się cały czas jakbym miała owe osiemnaście lat, bo tyle miałam, gdy zakładałam bloga o książkach. 

Girl Online. Solo | Zoe Sugg

Powrót do świata Penny był dla mnie czymś cudownym! Jeżeli pamiętacie moje poprzednie recenzje książek Zoe Sugg, czyli Girl Online i Girl Online. W trasie , to wiecie, że seria mi się spodobała. A ta kontynuacja w ogóle nie straciła na jakości!

Szkoła latania | Sylwia Trojanowska

Czasami to, że jestem po tyłach z niektórymi (większością!) popularnymi tytułami, wychodzi mi na dobre. Tak było w przypadku trylogii o Kaśce Lasce autorstwa Sylwii Trojanowskiej, bowiem zdecydowałam się na jej przeczytanie w momencie, kiedy wszystkie tomy zostały już wydane. Mogłam dzięki temu cieszyć się całością od razu i nie musiałam tupać ze zniecierpliwienia, czekając na kolejną książkę z cyklu.

Pokój | Emma Donoghue | Książka czy film?

Thriller psychologiczny to gatunek, w którym odnajduję się w stu procentach. Zazwyczaj. Lubię skomplikowane kreacje bohaterów, którzy mają kilka stron do odkrycia. W książce Emmy Donoghue Pokój intrygujących postaci nie brakuje, mimo to, momentami ciężko czytało mi się powyższy tytuł i musiałam robić sobie przerwy.

Behawiorysta | Remigiusz Mróz

Lubię mroczne i krwawe kryminały. Cenię sobie wynaturzenia bohaterów – psychopatów i zawsze z ciekawością śledzę ich zmagania ze swoimi spaczeniami. W książce Remigiusza Mroza Behawiorysta , powyższych rzeczy nie brakuje. Może flaki nie wylewają się pomiędzy stronami, jednak momentami miałam dość i musiałam robić sobie przerwy w lekturze.

Książkowy styczeń

Jest już siódmy dzień lutego, a ja dopiero teraz przychodzę do Was z małym podsumowaniem stycznia. Dotarło do mnie kilka ciekawych lektur, a na dodatek, w pierwszym miesiącu roku przeczytałam parę intrygujących i godnych polecenia tytułów. O większości z nich, pisałam już na blogu ;)

Diabolika | S. J Kincaid | PRZEDPREMIEROWO

Diaboliki to niebezpieczne stworzenia stworzone, aby zabijać. Są obojętne wobec ludzi, a kochają tylko jedną osobę i chronią jej. Świat stworzony przez S. J. Kincaid jest niebezpieczny i owiany polityczną mgiełką. Ja się dałam porwać temu klimatowi zagłady.

Caraval. Chłopak, który smakował jak północ | Stephanie Garber | PRZEDPREMIEROWO

Caraval. Chłopak, który smakował jak północ , to historia pełna magii, niepewności i zwrotów akcji. To opowieść o miłości, stracie i oddaniu drugiej osobie. I niekoniecznie chodzi tutaj o miłość między mężczyzną a kobietą, tylko o solidarność sióstr oraz wzajemną troskę.

Niewidzialne życie Iwana Isajenki | Scott Stambach

Scott Stambach znalazł skarb i postanowił go spożytkować, co było świetnym pomysłem. Wykorzystał znalezione w szpitalu w Mozyrzu na Białorusi zapiski i wydał je w formie książki. A całość czyta się genialnie!

Bliżej niż niebo | T. Greenwood

Oglądałam kiedyś wstrząsający dokument o kobietach, które musiały być w centrum uwagi jako bohaterki albo ofiary. Niestety, aby tego dokonać, krzywdziły swoje dzieci i inscenizowały dziwne wypadki czy choroby. Bliżej niż niebo T. Greenwood opowiada właśnie o bardzo ciężkiej do wyjaśnienia zażyłości między rodzicem a dzieckiem, o miłości, która przekracza moralne granice.

Dziecko wspomnień | Steena Holmes

Książki o traumach z dzieciństwa i macierzyństwie są zazwyczaj bardzo smutne i wręcz przygnębiające. I dokładnie tak jest w przypadku książki Steeny Holmes, Dziecko wspomnień . Autorka podejmuje się tematu problemów psychicznych operując przystępnym językiem. Jak jej to wyszło?

Ginekolodzy | Jürgen Thorwald

Styczeń rozpoczełam bardzo mocną pozycją. Przeczytałam bowiem książkę o historii ginekologii. I jest to lektura mrożąca krew w żyłach, w którą nie chce się wierzyć. Jednak to wszystko prawda...

Książkowy grudzień

Cześć! Dawno tego nie robiłam i mam małą tremę. Dawno na blogu nie było stosu i innych podsumowań i pora to nadrobić. Tak, nadszedł nowy rok i nadeszła pora na zmiany. Najważniejszą dla mnie będzie blog i regularne publikowanie na nim treści. ;)