Przejdź do głównej zawartości

Stosik lipcowy - numer dziewiętnaście


Tak jak wspomniałam przy okazji tematu o Współpracy, lipiec okazał się miesiącem nawiązywania nowych współprac i otrzymywania szans. [Tak, wiem, powtórzenie słowa: współpraca] Jestem niesamowicie zadowolona z możliwości pisania dla tych Wydawnictw oraz Księgarń. I cieszę się, że dostałam odpowiedź pozytywną. Zobaczycie w tym stosiku wiele książek - przynajmniej jak dla mnie. Z jednej strony - bardzo intrygujące, a z drugiej - szanujmy swój czas. 

Studio Astropsychologii - Widziałam już na wielu blogach recenzje książek dla tego wydawnictwa i coraz bardziej byłam ciekawa tych pozycji. Ucieszyłam się niezmiernie, że zechciano ze mną podjąć współpracę. Od nich, co mnie zdumiało, otrzymałam aż 6 książek. 

Wydawnictwo Świat Książki i tutaj moje zadowolenie sięga wszelkich granic. Współpraca z tym wydawnictwem jest dla mnie dużym wyróżnieniem.  


Wydawnictwo Fabryka Słów - Kolejne miłe zaskoczenie, bo mimo wszystko nie spodziewałam się, że jestem odpowiednia dla nich. ;) 

A teraz przechodzę już do stosiku i do omawiania poszczególnych tytułów. 


Julianna Baggott - Nowa Ziemia - audiobook. Moje pierwsze zmierzenie z tą formą "czytania". Poinformuję Was, jak tylko recenzja się ukaże na stronie audioteczka.pl



Magdalena Witkiewicz - Opowieść niewiernej - Kusiła na Waszych blogach i wreszcie ja będę miała okazję na przeczytanie tej książki. 


Ben Bennett - Uśmiech niebios - zaintrygował mnie opis, a także słodka okładka. Zobaczymy co z tego wyniknie. 

Joanne Limburg - Moje życie w kręgu obsesji. Pamiętnik - Powracam wreszcie do swojej ukochanej, życiowej tematyki. Czyli pamiętniki, wspomnienia i problemy społeczne. Czuję, że ta książka stanie na wysokości zadania. 


Tanya Huff - Cena Krwi - także już na wielu blogach widać recenzje tego tytułu. Ciekawe czy i mi przypadnie do gustu...?


PM Nowak - Ani żadnej rzeczy... - Po tym kryminale wiele oczekuję, już nie mogę się doczekać lektury.  



Nicci French - Czerwony pokój - Ostatnio pisałam, że jest to mój plan zakupowy od dawna, a już ta książka jest za mną. Recenzja

Elizabeth Chandler - Pocałunek anioła - Książka po prostu mnie zaciekawiła swoim tematem.


Jo Nesbø - Czerwone gardło - Już od dawna chciałam się zapoznać z twórczością tego autora i wreszcie dostałam ku temu okazję. 


Jason Hawes, Grant Wilson, Michael Jan Friedman - Kontakty z duchami. Odtajnione sprawy z archiwów T.A.P.S. - Trochę grozy i faktów z życia. 

Ajahn Brahm - Opowieści buddyjskie dla małych i dużych - Ciekawią mnie inne kultury i religie. Na pewno będzie to ciekawa przygoda. 

Deepak Chopra, Gothan Chopra - Siedem duchowych praw superbohaterów - Wydawnictwo samo zaproponowało mi te pozycję. 

Dannion Brinkley, Paul Perry - Przeżyłem śmierć - Jestem bardzo ciekawa tego tytułu.

Lisa Williams - Nieśmiertelność duszy. Podróż między wcieleniami 

Elżbieta Liszewska - Dusza kobiety... przewodnik dla niego. Ego mężczyzny... przewodnik dla niej - Książka już za mną. Recenzję możecie przeczytać tutaj



Dostałame także e-book, który wygrałam w konkursie. Na pewno przeczytam go w najbliższym czasie, bo bardzo intryguje mnie treść.



W tym miesiącu odwiedziłam ze swoją siostrzenicą bibliotekę. Robię to bardzo rzadko, bo wolę książki własne, ze swojej biblioteczki. Tym razem Emilia mnie tam zaprowadziła, bo pierwszy raz chciała wypożyczyć bajeczkę. Założyłyśmy jej kartę biblioteczną. Sama także skusiłam się na jeden tytuł, który z resztą już przeczytałam i zrecenzowałam: Agatha Christie - Niespodziewany gość




Czeka mnie wiele godzin z książką, co mnie cieszy, bo w tym stosie znajdują się tylko i wyłącznie takie tytuły, których szczerze jestem ciekawa. Dziękuję Wydawnictwom i autorowi - Piotrowi Gałązce - za przesłane książki do recenzji, a także za zaufanie. 

Aktualnie czytam Jane Austen - Duma i uprzedzenie, w ramach wyzwania: Tydzień bez nowości. Już od dawna do mnie wołała z półki, ale dopiero teraz się na nią zdecydowałam. Potrzebuje więcej klasyki...
Dodatkową informacją dla Was jest także to, że od jutra będę miała mało - albo wcale - czasu na blogowanie. Nie będzie mnie w domu do niedzieli. Dlatego też nie wiem, czy odwiedzę Was na blogach, ani czy przeczytam kolejne książki i wstawię ich recenzje. Mam jednak nadzieję, że nie opuszczę czytania, a recenzje można nadrobić później. ;) Wszystko w swoim czasie. Ufff... ten wpis wypadł bardzo długi. Tym, którzy dotarli do końca, g r a t u l u j ę ! 


Komentarze

  1. Widzę że masz co czytać. Gratuluję nawiązania wspłóprac . Osobiście najbardziej czekam na recenzje: Joanne Limburg - Moje życie w kręgu obsesji. Pamiętnik, Też lubię taką" życiową " tematykę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Taki stosik to dla mnie miesiąc czytania :). Zaraz podejrzę recenzję Nicci French, akurat znam tych autorów :)

    OdpowiedzUsuń
  3. gratuluję moja droga nawiązania współprac :)
    i świetne nabytki książkowe :)
    życzę przyjemnej lektury :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Gratuluję nawiązania nowych współpracy i nowych książek. Ciekawa jestem jak Ci się spodobają.
    Z chęcią przeczytam Twoje wpisy ale sama też zbieram się do wyjazdu dłuższego więc pewnie dopiero pod koniec sierpnia będę nadrabiać ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Wow, widzę dużo ciekawych książek. Zazdroszczę Ci tych stosików i współpracy ze Światem Książki, to świetne wydawnictwo. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  6. Piękny stos i brawa za edukowanie siostrzenicy w kwestiach bibliotecznych! :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Uwielbiam Wydawnictwo Studio Astropsychologii. Świetnie czyta się ich książki i nie narzucają presji czasowej. Widzę, że sporo książek się nazbierało, także czekam na recenzje :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Gratuluję współpracy :) Bardzo ciekawy pomysł z Tygodniem bez nowości! Jeśli chodzi o Dumę i uprzedzenie to zdecydowanie wolę film niż książkę (chociaż zazwyczaj bardziej podoba mi się książka), a z tego typu klasyki najbardziej podobała mi się Charlotte Bronte i Dziwne Losy Jane Eyre :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Gratuluje nowych współprac :) Stosik naprawdę okazały :) Życzę miłej i ciekawej lektury.

    OdpowiedzUsuń
  10. Piękny stosik! A raczej stosiko :). Z przyjemnością przeczytam recenzje.

    OdpowiedzUsuń
  11. Bardzo, ale to bardzo zazdroszczę współpracy z Fabryką Słów.
    Miłego czytania !:)

    OdpowiedzUsuń
  12. Tanya Huff - Cena Krwi - skończyłam ją czytać kilka dni temu - recenzja lada chwila na moim blogu - bardzo dobra książka:)
    Miłego czytania :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Ja takze chcialabym nawiazac jakasm wspolprace z wydawnictwem , bardzo sie o to staram , ale jak na razie nie wychodz . bede walczyc do konca .
    bardzo pokazna kolekcja ksiazek .:)
    Pozdrawiam i zapraszam ;3
    booksloovers13xd.blogspot.com
    Obserwujemy ?

    OdpowiedzUsuń
  14. Imponujący stos:) Ja dość często odwiedzam bibliotekę, czasami można znaleźć bardzo interesujące tytuły. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ SYRENKĄ | BELLA SWIFT

Urocza, miła, przyjemna, a nawet pluszowa. Tymi określeniami mogłabym opisać kolejną książkę Belli Swift o Mopsiku . W tamtym roku z córką zapoznawałyśmy się z pierwszą częścią przygód Peggy, małej suczki, która została adoptowana przez bardzo sympatyczną rodzinę. I pomimo tego, że od tamtego czasu wyszły jeszcze dwie części o Peggy, nic nie stało na przeszkodzie, aby sięgnąć od razu po część czwartą, bo każdą z historii można czytać osobno. Tym razem nastał koniec roku szkolnego, a co za tym idzie, wymarzone przez dzieci wakacje. Ku uciesze trójki rodzeństwa, Ruby, Chloe i Finna, rodzina jedzie na tydzień nad morze i zabiera ze sobą pieska. W tej części można poczuć wakacyjny, przyjemny klimat, ale też troszkę odczuwalnego smutku, bo mopsik pragnie znaleźć syrenkę, aby uszczęśliwić swoją ludzką przyjaciółkę, Chloe. Czytelnik towarzyszy Peggy w zmaganiach i, niestety bezskutecznych, poszukiwaniach kobiety z ogonem, pomaga suczce pewna zabawna mewa, która rzuca sucharami co i rusz. Ni

PS Kocham Cię - Cecelia Ahern

Cecelia Ahern od 2004 roku jest bestsellerową irlandzką pisarką. Jej debiutem była powieść PS Kocham Cię , która została także sfilmowana. Inne jej książki, to: Na końcu tęczy, Gdybyś mnie teraz zobaczył, Kraina zwana Tutaj, Dziękuję za wspomnienia, Pamiętnik z przyszłości. PS Kocham Cię na mojej półce czekało trochę ponad rok, ale wreszcie udało mi się znaleźć czas na nią i przede wszystkim ochotę. Wiele dobrego słyszałam na temat samej powieści, którą ceniono bardziej niż film powstały na jej podstawie. Ekranizację widziałam wcześniej i zrobiła na mnie duże wrażenie, dlatego zdecydowałam się na zakup tego tytułu. Jakie są moje wrażenia? Przekonacie się w dalszej części tekstu. Główną bohaterką jest Holly Kennedy, pogrążona w żałobie wdowa, która nie może dojść do siebie po śmierci swojego ukochanego. Mimo swojego młodego wieku, ma zaledwie trzydzieści lat, spotkała ją tak wielka tragedia. W swojej sytuacji na szczęście może liczyć na przyjaciół i kochającą rodzinę, ale

Czarownice z Salem Falls - Jodi Picoult

O samej Jodi Picoult nie będę dużo pisała. Jest jedną z moich ulubionych autorek, którą odkryłam naprawdę przypadkiem, było to wręcz zakochanie od pierwszego przeczytania. Rok temu do mojej biblioteczki dołączyła jej kolejna powieść: Czarownice z Salem Falls i dopiero teraz doczekała się przeczytania. Jakie są moje wrażenia? Dowiecie się w dalszej części tekstu. Jack St. Bride ma przed sobą bardzo ważny wybór. Gdzie ma zamieszkać? Właśnie wyszedł z więzienia, gdzie spędził ostatnie osiem miesięcy. Jak się później dowiadujemy, trafił tam za gwałt na nieletniej. Dziwnym trafem znajduje swoje miejsce w Salem Falls, gdzie od razu, nie znając jego przeszłości, zatrudnia go w swojej restauracji Addie Peabody. W tym miasteczku, cztery przyjaciółki, Gill, Meg, Whitney oraz Chelsea, uważają siebie za czarownice i są poddane naturze. Wkrótce ich uwagę skupia na sobie właśnie Jack St. Bride, czy wyniknie z tego coś złego? Mężczyzna nie ma łatwo, ponieważ, kiedy tylko obywatele dowiadują