Przejdź do głównej zawartości

3 książki part I

Witajcie ;)

Niedziela kusi swoją piękną pogodą. A przynajmniej tak jest u mnie w Małopolsce. Ja jednak postanowiłam urozmaicić swojego bloga i wprowadzić cykl zatytułowany 3 KSIĄŻKI. Polega on na tym, że raz w tygodniu [niedziela] będę przedstawiała trzy książki, które mam w planach czytelniczych, albo nie. ;) 

Dzisiaj temat wpisu brzmi: 

Książki, które czytali wszyscy, ale ja jeszcze nie, PL 

Są takie książki, które czytali dosłownie wszyscy, ale jak zwykle, ja musiałam się wyróżnić. Jednak nie zmienia to faktu, że nie mam ochoty na ich poznanie. Skupię się w tym wpisie na Polskich autorach, a w przyszłym tygodniu na zagranicznych. 




Może tej książki nie czytali wszyscy, ale bardzo wiele recenzji już spotkałam na swojej drodze. Z pewnością jest to lektura, którą chciałabym poznać, gdyż Ci dwaj panowie przypadli mi do gustu. Ogólnie rzecz biorąc, nie jestem fanką tego typu książek, które nie do końca wydają się być szczere. Jednak tej, mogłabym zaufać. Wydaje mi się, że w tym przypadku tytuł jest trafiony. Oddaje zarówno charakter pana Hołowni i temperament pana Prokopa. 


Szczerze powiedziawszy, jak dotąd, nie czytałam żadnej książki Olgi Rudnickiej. Jednak dość dużo razy miałam okazję na blogach czytać recenzje jej powieści, a  Natalii 5 pojawiała się najczęściej. I zostałam zachęcona. I mam nadzieję, że będę miała sposobność na zapoznanie się z tą lekturą. Dodatkowo, intryguje mnie tytuł, który na pierwszy rzut oka nic a nic nie mówi o samej treści. Natomiast okładka jest niesamowicie klimatyczna.    


Najbardziej jednak żałuję, że dotąd nie miałam możliwości przeczytać tej serii, która na Waszych blogach pojawiała się dość często i zyskiwała pozytywne opinie. Jestem bardzo ciekawa, dlaczego Wam się ona tak bardzo podoba i chciałabym przeżyć to samo co Wy. ;) Może kiedyś...;)  





No to tyle ode mnie. Teraz idę czytać. Planuje powrócić z recenzją jutro. Także jutro miałam jechać na spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem, jednak mój stan "zdrowia" mi na to nie pozwala. Wczoraj brałam udział w gminnym rajdzie rowerowym i trochę bardzo mnie spaliło. Aktualnie ledwo chodzę i szczypie mnie całe purpurowe ciało. Żałuję tego, że nie mogę jechać, bo takie rzeczy w okolicach mojej miejscowości zdarzają się bardzo rzadko. Motywowało mnie jeszcze to, że ostatnio dostałam właśnie od Dariusza Rekosza książkę do recenzji i chciałam spotkać tego Pana osobiście. Może innym razem.. ;) 


Komentarze

  1. Także chciałabym przeczytać serię "Cukierni pod Amorem", może będzie mi dane :) Pozdrawiam cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też tych książek nie czytała, aczkolwiek zamierzam przeczytać książkę Hołowni i Prokopa. Stoi na półce i czeka ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No to masz szczęście. Może będę miała okazję zakupić te książki i wreszcie przeczytać. ;)

      Usuń
  3. Witaj w klubie, mam dokładnie te same zaległości ;-)

    OdpowiedzUsuń
  4. Chyba nie jesteś jedyną osobą, która nie czytała. Z tych pozycji czytałam tylko pierwszą część "Cukierni...", pozostałych części po prostu nie mam kiedy ;)

    Swoją drogą fajny pomysł na wpisy :)

    OdpowiedzUsuń
  5. nie przejmuj się, nie jesteś jedyna - ja tych książek również nie czytałam :)
    jeśli miałabym po coś sięgnąć w pierwszej kolejności, to byłby to zdaje się cykl "Cukierni pod amorem"
    pozdrawiam serdecznie !!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie też w pierwszej kolejności poszedłby cykl "Cukierni..." ;)

      Usuń
  6. Nie jesteś jedyna, też nie czytałam tych pozycji i też bardzo bym chciała ;) Najbardziej zależy mi na pierwszej i drugiej. Trylogię mogę sobie odpuścić ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W takim razie życzę udanego poszukiwania i zdobywania tych książek. ;)

      Usuń
  7. Serię "Cukierni..." mam za sobą, ale dwie pozostałe pozycje wciąż przede mną. Nie jesteś więc sama :)

    OdpowiedzUsuń
  8. ja Cukiernię mam na półce, stoi dumnie, ale czeka na przeczytanie :) przede mną ogromne stosy do ogarnięcia! :) Zostaję u Ciebie na dłużej:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się z wizyty. ;) Też chciałabym mieć "Cukiernię..." na półce. ;)

      Usuń
  9. To ja też jestem daleko w tyle, bo czytałam tylko Prokopa i Hołownię ;P O ile Rudnicka średnio mnie interesuje, o tyle jestem ciekawa "Cukierni...", która swego czasu robiła furorę wśród czytelników. Ciekawe czy to znowu przereklamowane ochy i achy, czy faktycznie coś w tej serii jest ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie jestem ciekawa na ile świetny jest ten cykl. ;)

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

YOU | SERIAL A KSIĄŻKI

W ubiegłym roku na Netflixie pojawił się serial You , który wciągnął bardzo wiele osób w swoją historię. Ja go obejrzałam dopiero po przeczytaniu książki i był to jak dla mnie bardzo dobry krok. Nieświadomie odłożyłam oglądanie na później nieświadomie, że jest to serial na podstawie książki właśnie. Książkę przeczytałam, serial obejrzałam i chciałam Wam o tym napisać, chciałam porównać te dwie rzeczy. Ale odkładałam tekst i jakoś zwątpiłam w sens, aż tu nagle pojawił się drugi sezon. Słyszałam opinie, że jest lepszy od pierwszego, zaczęłam więc oglądać. Ale kiedy Ukryte ciała do mnie dotarły, porzuciłam Netflixa, aby jednak najpierw sprawdzić treść powyższego tytułu. I to również był dobry krok. Postanowiłam napisać troszkę o swoich odczuciach o serialu, trochę go porównuję do książek, bo jest to jednak ważne. Moje zdanie o Ty i Ukrytych ciałach  znajdziecie na blogu, zatem zachęcam do lektury. Już teraz mogę Wam powiedzieć, że jako zwykły oglądacz serialu jestem zawiedziona fak

STANY OSTRE. JAK PSYCHIATRZY LECZĄ NASZE DZIECI | MARTA SZAREJKO

  O Stanach ostrych Marty Szarejko wspominałam przy okazji podsumowania roku 2021, jednak dopiero teraz, w kwietniu, postanawiam na temat tego tytułu nieco Wam napisać. Super, jestem z siebie bardzo dumna… Szarejko na początku nie chciała pisać o psychiatrii dziecięcej, dlatego, że w żaden sposób temat jej nie dotyczył. Okazało się jednak, że to, co uważała za minus, okazało się ogromnym plusem jej położenia, bowiem nie podchodziła do tematu tak samo emocjonalnie jak podchodziłaby matka. Stany ostre. Jak psychiatrzy leczą nasze dzieci to książka o poziomie szpitali psychiatrycznych w Polsce, o ich nierentowności i niewydajności. Jest źle, to jakże podnoszące na duchu przesłanie można wynieść z lektury. Autorka rozmawia z pracownikami i dyrektorami placówek w różnych częściach kraju, dowiaduje się wielu ciekawych, chociaż dołujących rzeczy, a tą wiedzą dzieli się z czytelnikami. Na pewno mnie przeraża to, że w szpitalach nie ma miejsc, że dzieci śpią na dostawkach do dostawek, pokątn

KRAINA LODU (2013)

USA | ANIMACJA/FAMILIJNY/PRZYGODOWY | 2013 Dzisiaj sięgnę do Oskarowej półki. Jak wiadomo chyba wszystkim, animacja Kraina Lodu zdobyła dwa Oskary. I myślę, że jest godna uwagi i czasu jej poświęconego. Sama jak dotąd bajkę tę oglądałam trzy razy i bardzo ją polubiłam. Uważam, że historia jest przejmująca, poruszająca, a muzyka w niej zawarta dodaje tego wyjątkowego klimatu.