Przejdź do głównej zawartości

STOS MAJ


Witajcie moi drodzy!

Witam Was w pochmurną sobotę. Mam nadzieję, że u Was pogoda bardziej sprzyja. Jak przystało w ostatni dzień miesiąca, dzisiaj pokażę Wam swój stos. Troszkę tych książek do mnie przybyło, co mnie dziwi i cieszy zarazem. Chociaż jak na razie nie zamierzam rozpoczynać nowych lektur, ze względu na brak czasu, to już się nie mogę doczekać, aż którąś z tych pozycji otworzę.


Zacznę standardowo od góry. 

David Foenkinos - Nasze rozstania
Dorwana na promocji na stronie księgarni Kumiko. 
Leszek Szymowski - Oszust matrymonialny
Otrzymana od FanBooka za głosowanie na najlepszą książkę roku. 
Remigiusz Mróz - Parabellum. Horyzont zdarzeń
Drugi tom serii Parabellum. Już nie mogę się doczekać lektury, bo pierwsza część bardzo przypadła mi do gustu. Otrzymana od Instytutu Wydawniczego Erica
Ivo Vuco - Synonim zła
Od matrasu. Podobno całkiem dobra lektura...
Jessica Brody - Klub Karmy
Od Fabryki Słów. Jestem bardzo ciekawa tej powieści!
Jean - Philippe Arrou - Vignod - Pepe i spółka
Od Znaku. Czytana z siostrzenicą. 

I to tyle jeżeli chodzi o stos majowy. Nie sądziłam, że będzie on tak bogaty. Aż mi żal, że nie mogę teraz czytać i powrócę do tego za jakieś 20 dni... Ale później nadrobię wszystkie swoje zaległości w zdwojonym tempie (mam taką nadzieję!).
A Wam jakie książki w tym miesiącu dołączyły do biblioteczek? 


Komentarze

  1. Też bym chciała przeczytać "Klub Karmy" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O Parabellum słyszałam masę pozytywnych opinii, więc trochę jestem tej książki ciekawa. A o pozostałych nic nie słyszałam, ale życzę przyjemnej lektury :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po Parabellum sięgaj koniecznie, bo naprawdę warto. Tom pierwszy mnie urzekł i mam nadzieję, że drugi również przypadnie mi do gustu;)

      Usuń
  3. Synonim zła wygląda intrygująco. Udanej lektury życzę :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Świetny stosik. Leszek Szymowski - Oszust matrymonialny i Ivo Vuco - Synonim zła - te książki sobie zapiszę, bo też jestem ich ciekawa ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Przyjemnej lektury! Ja czekam na drugą część Parabellum bo pierwsza bardzo mi się podobała.

    OdpowiedzUsuń
  6. Nie znam żadnej z powyższych książek! Muszę się przyjrzeć recenzjom :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja również nie znam żadnego z prezentowanych tytułów, ale z ogromną chęcią przeczytam recenzje:) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  8. "Klub karmy", "Nasze rozstania" i "Oszust matrymonialny" - zapisuję:)

    OdpowiedzUsuń
  9. Żadnej z tych książek nie kojarzę, więc poczekam na Twoje recenzje :) U mnie w tym miesiącu przybyło za dużo książek ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie zaskakująco dużo przybyło, aż mnie to lekko przeraża. :)

      Usuń
  10. David Foenkinos pięknie pisze! :D
    Owocnej lektury! :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję. Co do Foenkinosa, to marzę o przeczytaniu Delikatności, bo film był świetny!

      Usuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ SYRENKĄ | BELLA SWIFT

Urocza, miła, przyjemna, a nawet pluszowa. Tymi określeniami mogłabym opisać kolejną książkę Belli Swift o Mopsiku . W tamtym roku z córką zapoznawałyśmy się z pierwszą częścią przygód Peggy, małej suczki, która została adoptowana przez bardzo sympatyczną rodzinę. I pomimo tego, że od tamtego czasu wyszły jeszcze dwie części o Peggy, nic nie stało na przeszkodzie, aby sięgnąć od razu po część czwartą, bo każdą z historii można czytać osobno. Tym razem nastał koniec roku szkolnego, a co za tym idzie, wymarzone przez dzieci wakacje. Ku uciesze trójki rodzeństwa, Ruby, Chloe i Finna, rodzina jedzie na tydzień nad morze i zabiera ze sobą pieska. W tej części można poczuć wakacyjny, przyjemny klimat, ale też troszkę odczuwalnego smutku, bo mopsik pragnie znaleźć syrenkę, aby uszczęśliwić swoją ludzką przyjaciółkę, Chloe. Czytelnik towarzyszy Peggy w zmaganiach i, niestety bezskutecznych, poszukiwaniach kobiety z ogonem, pomaga suczce pewna zabawna mewa, która rzuca sucharami co i rusz. Ni

PS Kocham Cię - Cecelia Ahern

Cecelia Ahern od 2004 roku jest bestsellerową irlandzką pisarką. Jej debiutem była powieść PS Kocham Cię , która została także sfilmowana. Inne jej książki, to: Na końcu tęczy, Gdybyś mnie teraz zobaczył, Kraina zwana Tutaj, Dziękuję za wspomnienia, Pamiętnik z przyszłości. PS Kocham Cię na mojej półce czekało trochę ponad rok, ale wreszcie udało mi się znaleźć czas na nią i przede wszystkim ochotę. Wiele dobrego słyszałam na temat samej powieści, którą ceniono bardziej niż film powstały na jej podstawie. Ekranizację widziałam wcześniej i zrobiła na mnie duże wrażenie, dlatego zdecydowałam się na zakup tego tytułu. Jakie są moje wrażenia? Przekonacie się w dalszej części tekstu. Główną bohaterką jest Holly Kennedy, pogrążona w żałobie wdowa, która nie może dojść do siebie po śmierci swojego ukochanego. Mimo swojego młodego wieku, ma zaledwie trzydzieści lat, spotkała ją tak wielka tragedia. W swojej sytuacji na szczęście może liczyć na przyjaciół i kochającą rodzinę, ale

Merida Waleczna (2012)

Tytuł: Merida Waleczna / Brave Premiera: 21 czerwca 2012 (świat), 17 sierpnia 2012 (Polska) Produkcja: USA Reżyseria: Mark Andrews, Brenda Chapman Scenariusz: Brenda Chapman, Irene Mecchi, Mark Andrews, Steve Purcell Reżyser dubbingu: Wojciech Paszkowski Dialogi w polskim dubbingu: Jakub Wecsile Bohaterowie: Merida – Dominika Kluźniak I Elinor – Dorota Segda Król Fergus – Andrzej Grabowski Lord Dingwall – Mieczysław Morański Lord MacGuffin – Sylwester Maciejewski Lord Macintosh – Krzysztof Kiersznowski Młody MacGuffin – Cezary Kwieciński Młody Macintosh – Jan Bzdawka Miałam dzisiaj tę przyjemność pójścia do kina ze swoją siostrzenicą. Mamy niedaleko – musiałyśmy tylko wyjść z domu, przejść kilka kroków, przez parking i... już byłyśmy na miejscu w mniej niż minutę. W tak doborowym towarzystwie, każda produkcja wychodzi jeszcze lepiej. A teraz, na świeżo po seansie opowiem Wam o Meridzie Walecznej , która porwała moje małe serduszko. Za