Przejdź do głównej zawartości

AKCJA CZYTELNICZA CZYTAJ.PL

Kolejny raz wystartowała akcja czytelnicza Czytajpl, w tym roku jej hasłem przewodnim jest Znowu czytam! Przez cały listopad na platformie Woblink jest dostępnych dwanaście darmowych książek, do posłuchania i/lub poczytania. 12 tytułów, to naprawdę dużo i jest w czym wybierać. 
Sama bardzo lubię tę akcję, bo zawsze jestem w stanie znaleźć coś ciekawego dla siebie, a nawet - tak jak w zeszłym roku - odnaleźć genialny tytuł, w tym przypadku mam na myśli Chrobot Tomka Michniewicza. I na tę edycję również liczę, mam nadzieję, że wśród poniższej listy przesłucham coś ciekawego. 


  1. Jakub Ćwiek „Topiel” (Wydawnictwo Marginesy)
  2. Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” (Wydawnictwo Znak) 
  3. Paulina Hendel „Strażnik” (We Need YA) 
  4. Mikołaj Łoziński „Stramer” (Wydawnictwo Literackie) 
  5. Karolina Macios „Czarne morze” (Wielka Litera) 
  6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” (Karakter) 
  7. Jakub Małecki „Horyzont” (Wydawnictwo SQN) 
  8. Robert Małecki „Zadra” (Czwarta Strona) 
  9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” (Wydawnictwo Filia) 
  10. Dominika Słowik „Zimowla” (Wydawnictwo Znak) 
  11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” (Wydawnictwo Otwarte) 
  12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” (wydawnictwo Dowody na Istnienie)
W aktualnej sytuacji, kiedy siedzimy dużo w domu, aby chronić się przed szalejącym za oknem wirusem, warto umilić sobie jakoś ten czas. Biblioteki od poniedziałku są zamknięte, może już zabrakło Wam książek w domu (serio, komuś coś takiego się zdarzyło?!) i warto zajrzeć do czegoś innego. A może wśród listy dostępnych na Woblink tytułów jest autor, którego prozę od dawna chcieliście przeczytać? 
Mam ogromną nadzieję, że uda mi się zapoznać z minimum dwoma tytułami, u mnie na pierwszy ogień idzie poradnik Kochaj najlepiej jak potrafisz, a później Nie ma i może jeszcze coś wskoczy na tapet - oby. 



Aby wybrać dla siebie lekturę, należy skopiować kod QR w aplikacji Woblink. Akcja trwa do końca listopada, więc jest jeszcze sporo czasu na czytanie i słuchanie książek. Łapcie kod z obrazka, skanujcie i szalejcie czytelniczo. Aktualnie są idealne wieczory na czytanie, na schronienie się pod kocem z herbatką, kawą, kakao a może nawet i winem? 
Dajcie znać czy macie na oku, któryś z powyższych tytułów, a może któryś już wcześniej czytaliście i szczególnie polecacie? 


Komentarze

  1. Bardzo ciekawa ta akcja. Popieram wszelkie podobne przedsięwzięcia całym sercem, choć ja w tym roku nie skorzystam, bo tytuły, które mnie interesują, mam już na półce. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna rzecz, ja na pewno skorzystam. :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ SYRENKĄ | BELLA SWIFT

Urocza, miła, przyjemna, a nawet pluszowa. Tymi określeniami mogłabym opisać kolejną książkę Belli Swift o Mopsiku . W tamtym roku z córką zapoznawałyśmy się z pierwszą częścią przygód Peggy, małej suczki, która została adoptowana przez bardzo sympatyczną rodzinę. I pomimo tego, że od tamtego czasu wyszły jeszcze dwie części o Peggy, nic nie stało na przeszkodzie, aby sięgnąć od razu po część czwartą, bo każdą z historii można czytać osobno. Tym razem nastał koniec roku szkolnego, a co za tym idzie, wymarzone przez dzieci wakacje. Ku uciesze trójki rodzeństwa, Ruby, Chloe i Finna, rodzina jedzie na tydzień nad morze i zabiera ze sobą pieska. W tej części można poczuć wakacyjny, przyjemny klimat, ale też troszkę odczuwalnego smutku, bo mopsik pragnie znaleźć syrenkę, aby uszczęśliwić swoją ludzką przyjaciółkę, Chloe. Czytelnik towarzyszy Peggy w zmaganiach i, niestety bezskutecznych, poszukiwaniach kobiety z ogonem, pomaga suczce pewna zabawna mewa, która rzuca sucharami co i rusz. Ni

PS Kocham Cię - Cecelia Ahern

Cecelia Ahern od 2004 roku jest bestsellerową irlandzką pisarką. Jej debiutem była powieść PS Kocham Cię , która została także sfilmowana. Inne jej książki, to: Na końcu tęczy, Gdybyś mnie teraz zobaczył, Kraina zwana Tutaj, Dziękuję za wspomnienia, Pamiętnik z przyszłości. PS Kocham Cię na mojej półce czekało trochę ponad rok, ale wreszcie udało mi się znaleźć czas na nią i przede wszystkim ochotę. Wiele dobrego słyszałam na temat samej powieści, którą ceniono bardziej niż film powstały na jej podstawie. Ekranizację widziałam wcześniej i zrobiła na mnie duże wrażenie, dlatego zdecydowałam się na zakup tego tytułu. Jakie są moje wrażenia? Przekonacie się w dalszej części tekstu. Główną bohaterką jest Holly Kennedy, pogrążona w żałobie wdowa, która nie może dojść do siebie po śmierci swojego ukochanego. Mimo swojego młodego wieku, ma zaledwie trzydzieści lat, spotkała ją tak wielka tragedia. W swojej sytuacji na szczęście może liczyć na przyjaciół i kochającą rodzinę, ale

Merida Waleczna (2012)

Tytuł: Merida Waleczna / Brave Premiera: 21 czerwca 2012 (świat), 17 sierpnia 2012 (Polska) Produkcja: USA Reżyseria: Mark Andrews, Brenda Chapman Scenariusz: Brenda Chapman, Irene Mecchi, Mark Andrews, Steve Purcell Reżyser dubbingu: Wojciech Paszkowski Dialogi w polskim dubbingu: Jakub Wecsile Bohaterowie: Merida – Dominika Kluźniak I Elinor – Dorota Segda Król Fergus – Andrzej Grabowski Lord Dingwall – Mieczysław Morański Lord MacGuffin – Sylwester Maciejewski Lord Macintosh – Krzysztof Kiersznowski Młody MacGuffin – Cezary Kwieciński Młody Macintosh – Jan Bzdawka Miałam dzisiaj tę przyjemność pójścia do kina ze swoją siostrzenicą. Mamy niedaleko – musiałyśmy tylko wyjść z domu, przejść kilka kroków, przez parking i... już byłyśmy na miejscu w mniej niż minutę. W tak doborowym towarzystwie, każda produkcja wychodzi jeszcze lepiej. A teraz, na świeżo po seansie opowiem Wam o Meridzie Walecznej , która porwała moje małe serduszko. Za