Przejdź do głównej zawartości

AKCJA CZYTELNICZA CZYTAJ.PL

Kolejny raz wystartowała akcja czytelnicza Czytajpl, w tym roku jej hasłem przewodnim jest Znowu czytam! Przez cały listopad na platformie Woblink jest dostępnych dwanaście darmowych książek, do posłuchania i/lub poczytania. 12 tytułów, to naprawdę dużo i jest w czym wybierać. 
Sama bardzo lubię tę akcję, bo zawsze jestem w stanie znaleźć coś ciekawego dla siebie, a nawet - tak jak w zeszłym roku - odnaleźć genialny tytuł, w tym przypadku mam na myśli Chrobot Tomka Michniewicza. I na tę edycję również liczę, mam nadzieję, że wśród poniższej listy przesłucham coś ciekawego. 


  1. Jakub Ćwiek „Topiel” (Wydawnictwo Marginesy)
  2. Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” (Wydawnictwo Znak) 
  3. Paulina Hendel „Strażnik” (We Need YA) 
  4. Mikołaj Łoziński „Stramer” (Wydawnictwo Literackie) 
  5. Karolina Macios „Czarne morze” (Wielka Litera) 
  6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” (Karakter) 
  7. Jakub Małecki „Horyzont” (Wydawnictwo SQN) 
  8. Robert Małecki „Zadra” (Czwarta Strona) 
  9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” (Wydawnictwo Filia) 
  10. Dominika Słowik „Zimowla” (Wydawnictwo Znak) 
  11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” (Wydawnictwo Otwarte) 
  12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” (wydawnictwo Dowody na Istnienie)
W aktualnej sytuacji, kiedy siedzimy dużo w domu, aby chronić się przed szalejącym za oknem wirusem, warto umilić sobie jakoś ten czas. Biblioteki od poniedziałku są zamknięte, może już zabrakło Wam książek w domu (serio, komuś coś takiego się zdarzyło?!) i warto zajrzeć do czegoś innego. A może wśród listy dostępnych na Woblink tytułów jest autor, którego prozę od dawna chcieliście przeczytać? 
Mam ogromną nadzieję, że uda mi się zapoznać z minimum dwoma tytułami, u mnie na pierwszy ogień idzie poradnik Kochaj najlepiej jak potrafisz, a później Nie ma i może jeszcze coś wskoczy na tapet - oby. 



Aby wybrać dla siebie lekturę, należy skopiować kod QR w aplikacji Woblink. Akcja trwa do końca listopada, więc jest jeszcze sporo czasu na czytanie i słuchanie książek. Łapcie kod z obrazka, skanujcie i szalejcie czytelniczo. Aktualnie są idealne wieczory na czytanie, na schronienie się pod kocem z herbatką, kawą, kakao a może nawet i winem? 
Dajcie znać czy macie na oku, któryś z powyższych tytułów, a może któryś już wcześniej czytaliście i szczególnie polecacie? 


Komentarze

  1. Bardzo ciekawa ta akcja. Popieram wszelkie podobne przedsięwzięcia całym sercem, choć ja w tym roku nie skorzystam, bo tytuły, które mnie interesują, mam już na półce. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna rzecz, ja na pewno skorzystam. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

YOU | SERIAL A KSIĄŻKI

W ubiegłym roku na Netflixie pojawił się serial You , który wciągnął bardzo wiele osób w swoją historię. Ja go obejrzałam dopiero po przeczytaniu książki i był to jak dla mnie bardzo dobry krok. Nieświadomie odłożyłam oglądanie na później nieświadomie, że jest to serial na podstawie książki właśnie. Książkę przeczytałam, serial obejrzałam i chciałam Wam o tym napisać, chciałam porównać te dwie rzeczy. Ale odkładałam tekst i jakoś zwątpiłam w sens, aż tu nagle pojawił się drugi sezon. Słyszałam opinie, że jest lepszy od pierwszego, zaczęłam więc oglądać. Ale kiedy Ukryte ciała do mnie dotarły, porzuciłam Netflixa, aby jednak najpierw sprawdzić treść powyższego tytułu. I to również był dobry krok. Postanowiłam napisać troszkę o swoich odczuciach o serialu, trochę go porównuję do książek, bo jest to jednak ważne. Moje zdanie o Ty i Ukrytych ciałach  znajdziecie na blogu, zatem zachęcam do lektury. Już teraz mogę Wam powiedzieć, że jako zwykły oglądacz serialu jestem zawiedziona fak

KRAINA LODU (2013)

USA | ANIMACJA/FAMILIJNY/PRZYGODOWY | 2013 Dzisiaj sięgnę do Oskarowej półki. Jak wiadomo chyba wszystkim, animacja Kraina Lodu zdobyła dwa Oskary. I myślę, że jest godna uwagi i czasu jej poświęconego. Sama jak dotąd bajkę tę oglądałam trzy razy i bardzo ją polubiłam. Uważam, że historia jest przejmująca, poruszająca, a muzyka w niej zawarta dodaje tego wyjątkowego klimatu.

STANY OSTRE. JAK PSYCHIATRZY LECZĄ NASZE DZIECI | MARTA SZAREJKO

  O Stanach ostrych Marty Szarejko wspominałam przy okazji podsumowania roku 2021, jednak dopiero teraz, w kwietniu, postanawiam na temat tego tytułu nieco Wam napisać. Super, jestem z siebie bardzo dumna… Szarejko na początku nie chciała pisać o psychiatrii dziecięcej, dlatego, że w żaden sposób temat jej nie dotyczył. Okazało się jednak, że to, co uważała za minus, okazało się ogromnym plusem jej położenia, bowiem nie podchodziła do tematu tak samo emocjonalnie jak podchodziłaby matka. Stany ostre. Jak psychiatrzy leczą nasze dzieci to książka o poziomie szpitali psychiatrycznych w Polsce, o ich nierentowności i niewydajności. Jest źle, to jakże podnoszące na duchu przesłanie można wynieść z lektury. Autorka rozmawia z pracownikami i dyrektorami placówek w różnych częściach kraju, dowiaduje się wielu ciekawych, chociaż dołujących rzeczy, a tą wiedzą dzieli się z czytelnikami. Na pewno mnie przeraża to, że w szpitalach nie ma miejsc, że dzieci śpią na dostawkach do dostawek, pokątn