Przejdź do głównej zawartości

TOP 10: ULTRAPOPULARNI AUTORZY, KTÓRYCH JESZCZE NIE CZYTAŁAM


Witajcie moi drodzy!

Mam nadzieję, że Dzień Dziecka mija Wam przyjemnie. Dzisiaj chciałabym napisać o autorach, których książek jeszcze nie czytałam, a bardzo bym chciała to zrobić. To jest mój pierwszy wpis z cyklu TOP 10, którego pomysłodawczynią i prekursorką jest Kreatywa. Postanowiłam dołączyć i ja (przynajmniej jeżeli chodzi o ten konkretny temat). 


1. KATARZYNA GROCHOLA 
Jedna z dwóch przedstawicieli naszuch rodzimych autorów na tej liście. Myślę, że nigdy mnie nie ciągnęło do powieści tej pani, ale jakbym miała po jakieś sięgnąć, to byłyby to Nigdy w życiu! i Ja Wam pokażę! ze względu na całkiem przyjemne ekranizacje. 

2. DANIELLE STEEL
Jedna z tych pisarek, których całkiem sporo na blogach, ale jej typ literatury do mnie nie trafia i jej podziękuję. 

3. NORA ROBERTS 
Tak jak wyżej, nie pałam sympatią do gatunku jaki tworzy i pomimo wielu pozytywnych recenzji jakie miałam okazję przeczytać na blogach, po jej dzieła raczej nie sięgnę. 

4. CARLOS RUIZ ZAFON
Tutaj sprawa ma się całkiem inaczej i jego Cień wiatru jest już dawno na mojej liście czytelniczej i nie wiem, dlaczego jeszcze nie sięgnęłam po ten tytuł...

5. TERRY PRATCHETT
Może i nie tworzy gatunku, po który sięgam z chęcią, ale ciągnie mnie do niego i chcę zobaczyć jego świat.

6. HARUKI MURAKAMI
I tutaj mi wstyd, ale nie czytałam tego pana. Nadrobię, bo ciekawi mnie jego fenomen. 

7. STEPHEN KING
Już od wielu lat obiecuję sobie, że sięgnę po jego książki i mam nadzieję, że w końcu to zrobię. Zwłaszcza jeżeli chodzi o te tytuły, których ekranizacje oglądałam. 

8. STIEG LARSSON
Jego trylogia od trzech lat kurzy się na mojej półce, ale jeszcze nie została ruszona. Jest odkładana chyba przez swoje gabaryty, ale w wakacje (dobra, może jeszcze w tym roku!) to uczynię i przeczytam!

9. KURT VONNEGUT
Pan, którym zainteresowałam się dzięki książce Wszechświat kontra Alex Woods i niesamowicie mnie ciekawi jego proza. 

10. ANDRZEJ SAPKOWSKI
Wiedźmina poznam z chęcią, chociaż nie miałam go w planach w ogóle. Ale chłopak mnie nieco nim zainteresował i chyba się przełamię. Kiedyś. Bo chyba wstyd nie znać...

Komentarze

  1. Od piątki nie czytałam żadnego :)
    Pozostałe znam. Grocholi nie lubię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. DANIELLE STEEL - szczerze? Dla mnie to książkowy shit, pisząc tak bardzo bezpośrednio. Natomiast nie rozumiem tego fenomenu pana Murakamiego.

    Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do Steel się nie przymierzam, ale fenomen Murakamiego chcę przetestować na własnej skórze.

      Usuń
  3. Kinga planuję zacząć czytać od dawna, ale nie mogę się zabrać, a do Sapkowskiego miałam 2 podejścia i niestety nie poszło jakbym chciała :D

    OdpowiedzUsuń
  4. Wstyd się przyznać, ale ja też z żadnym z w/w nie miałam przyjemności

    OdpowiedzUsuń
  5. Wychodzi na to, że nie jest ze mną tak źle bo 9/10 osób czytałam :P

    OdpowiedzUsuń
  6. Kinga i Pratchetta ledwo liznęłam [pierwszego będę jeszcze czytać, drugiego raczej nie], a Murakami to mój 'podstawowy idol' literacki, więc wiadomo - gorąco zachęcam do zapoznania się z nim. Pozostały typy dotyczą i mnie, również ich jeszcze nie zapoznałam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hm... Pratchett wydaje mi się być autorem dla ograniczonej liczby czytelników i nie każdy będzie umiał się odnaleźć w jego świecie. A jaką książkę Murakamiego polecasz na zapoznanie się z autorem?

      Usuń
  7. Ja czytałam Zafona i podobał mi się, Kinga czytałam chyba największy klasyk 'Lśnienie' i choć to nie mój gatunek, to wciągnęłam się i wyobraźnia działała na maksa, więc również na plus, Murakamiego czytałam przez fascynacje Japonią, mam za sobą z 4 książki jednak najbardziej przemówiła do mnie jego krótka forma przekazu czyli opowiadania z książki "Zniknięcie Słonia". Grocholę oglądałam i jakoś nie ciągnie mnie by czytać, natomiast ciągle przymierzam się do Vonneguta i Pratchetta ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Vonneguta lekko liznęłam właśnie i potrafi mnie rozbawić. King jak najbardziej jest w moim stylu gatunkowym i dziwię się, iż jeszcze po niego nie sięgnęłam. A "Lśnienie" muszę przeczytać!

      Usuń
  8. Grochola, Zafón i King za mną :) a przynajmniej niektóre ich tytuły :) Pani Grochola mnie nie powaliła, Zafon bardzo przyjemny w czytaniu. Tworzy w swoich powieściach niesamowity klimat! Choć najpopularniejszy "Cień wiatru" jeszcze przede mną :) Robiłam niegdyś dwa podejścia, zakończone porażką - zamierzam się do trzeciego :) natomiast King.. hmm.. ciężki temat :) kiedyś go uwielbiałam, jednak z czasem jego powieści zaczęły mnie męczyć. King jest strasznym gawędziarzem, uwielbia pisać, pisywać i zagłębiać się w szczegóły... trochę mi to zaczęło przeszkadzać :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trzymam kciuki za trzecie podejście! A co do Kinga, to nieraz przesyt autorem jest zły i warto go odłożyć na bok. Może jeszcze kiedyś do niego powrócisz...:)

      Usuń
  9. Nie czytałam wszystkich prócz K. Grocholi i T.Pracheta....
    A tak to pozostałych chętnie coś przeczytam (trylogia Larssona juz czeka bym ja przeczytała)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie trylogia czeka bardzo długo i jakoś jest odkładana. ) Powodzenia w czytaniu Larssona:)

      Usuń
  10. LARSSON czeka w kolejce, Vonneguta też nie miałam okazji jeszcze czytać, a resztę już znam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O, to widzę, że dobry czytelnik z Ciebie. Trzymam kciuki za Larssona, niech szybko doczeka się swojej kolejki:)

      Usuń
  11. Serdecznie polecam Stiega Larssona, wiadomo, każda z książek jest mega gruba, ale naprawdę warto poświęcić kilka chwil na jej przeczytanie :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem, że warto, ale jakos nie umiem się zabrać za te tomiszcza... :)

      Usuń
  12. PratchettPratchettPratchettPratchett! Sięgaj po Pratchetta, uwielbiam gościa! :)
    A tak poza tym to Kinga czytałam, Grocholę i Sapkowskiego też, jeszcze Norę Roberts i Vonneguta, reszta przede mną. :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Nie znać Zafóna, Sapcia i Kinga to grzech. Lepiej nie czytać Grocholi, Roberts i Steel. Co do reszty, nie mogę się wypowiedzieć, bo nie znam :)
    http://art-forever-in-my-mind.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po tę trójke pań jak na razie nie sięgam...
      A wiem, że grzesze, ale się poprawię:)

      Usuń
  14. Miałam już kontakt z twórczością Grocholi, Murakamiego, Kinga i Zafóna - warto dać im szansę. :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Mam podobne odczucia dotyczące Roberts, Zafona, Murakamiego i Sapkowskiego. Vonneguta czytałam, był w porządku, choć tyłka nie urwał.. Za to bardzo polecam Kinga, szczególnie jego "Mroczną Połowę". Nie wiem tylko, czy jest dobra na początek znajomości z Kingiem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapiszę sobie "Mroczną połowę", a na początek znajdę coś innego:)

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

YOU | SERIAL A KSIĄŻKI

W ubiegłym roku na Netflixie pojawił się serial You , który wciągnął bardzo wiele osób w swoją historię. Ja go obejrzałam dopiero po przeczytaniu książki i był to jak dla mnie bardzo dobry krok. Nieświadomie odłożyłam oglądanie na później nieświadomie, że jest to serial na podstawie książki właśnie. Książkę przeczytałam, serial obejrzałam i chciałam Wam o tym napisać, chciałam porównać te dwie rzeczy. Ale odkładałam tekst i jakoś zwątpiłam w sens, aż tu nagle pojawił się drugi sezon. Słyszałam opinie, że jest lepszy od pierwszego, zaczęłam więc oglądać. Ale kiedy Ukryte ciała do mnie dotarły, porzuciłam Netflixa, aby jednak najpierw sprawdzić treść powyższego tytułu. I to również był dobry krok. Postanowiłam napisać troszkę o swoich odczuciach o serialu, trochę go porównuję do książek, bo jest to jednak ważne. Moje zdanie o Ty i Ukrytych ciałach  znajdziecie na blogu, zatem zachęcam do lektury. Już teraz mogę Wam powiedzieć, że jako zwykły oglądacz serialu jestem zawiedziona fak

STANY OSTRE. JAK PSYCHIATRZY LECZĄ NASZE DZIECI | MARTA SZAREJKO

  O Stanach ostrych Marty Szarejko wspominałam przy okazji podsumowania roku 2021, jednak dopiero teraz, w kwietniu, postanawiam na temat tego tytułu nieco Wam napisać. Super, jestem z siebie bardzo dumna… Szarejko na początku nie chciała pisać o psychiatrii dziecięcej, dlatego, że w żaden sposób temat jej nie dotyczył. Okazało się jednak, że to, co uważała za minus, okazało się ogromnym plusem jej położenia, bowiem nie podchodziła do tematu tak samo emocjonalnie jak podchodziłaby matka. Stany ostre. Jak psychiatrzy leczą nasze dzieci to książka o poziomie szpitali psychiatrycznych w Polsce, o ich nierentowności i niewydajności. Jest źle, to jakże podnoszące na duchu przesłanie można wynieść z lektury. Autorka rozmawia z pracownikami i dyrektorami placówek w różnych częściach kraju, dowiaduje się wielu ciekawych, chociaż dołujących rzeczy, a tą wiedzą dzieli się z czytelnikami. Na pewno mnie przeraża to, że w szpitalach nie ma miejsc, że dzieci śpią na dostawkach do dostawek, pokątn

KRAINA LODU (2013)

USA | ANIMACJA/FAMILIJNY/PRZYGODOWY | 2013 Dzisiaj sięgnę do Oskarowej półki. Jak wiadomo chyba wszystkim, animacja Kraina Lodu zdobyła dwa Oskary. I myślę, że jest godna uwagi i czasu jej poświęconego. Sama jak dotąd bajkę tę oglądałam trzy razy i bardzo ją polubiłam. Uważam, że historia jest przejmująca, poruszająca, a muzyka w niej zawarta dodaje tego wyjątkowego klimatu.