Przejdź do głównej zawartości

TOP 10: ULTRAPOPULARNI AUTORZY, KTÓRYCH JESZCZE NIE CZYTAŁAM


Witajcie moi drodzy!

Mam nadzieję, że Dzień Dziecka mija Wam przyjemnie. Dzisiaj chciałabym napisać o autorach, których książek jeszcze nie czytałam, a bardzo bym chciała to zrobić. To jest mój pierwszy wpis z cyklu TOP 10, którego pomysłodawczynią i prekursorką jest Kreatywa. Postanowiłam dołączyć i ja (przynajmniej jeżeli chodzi o ten konkretny temat). 


1. KATARZYNA GROCHOLA 
Jedna z dwóch przedstawicieli naszuch rodzimych autorów na tej liście. Myślę, że nigdy mnie nie ciągnęło do powieści tej pani, ale jakbym miała po jakieś sięgnąć, to byłyby to Nigdy w życiu! i Ja Wam pokażę! ze względu na całkiem przyjemne ekranizacje. 

2. DANIELLE STEEL
Jedna z tych pisarek, których całkiem sporo na blogach, ale jej typ literatury do mnie nie trafia i jej podziękuję. 

3. NORA ROBERTS 
Tak jak wyżej, nie pałam sympatią do gatunku jaki tworzy i pomimo wielu pozytywnych recenzji jakie miałam okazję przeczytać na blogach, po jej dzieła raczej nie sięgnę. 

4. CARLOS RUIZ ZAFON
Tutaj sprawa ma się całkiem inaczej i jego Cień wiatru jest już dawno na mojej liście czytelniczej i nie wiem, dlaczego jeszcze nie sięgnęłam po ten tytuł...

5. TERRY PRATCHETT
Może i nie tworzy gatunku, po który sięgam z chęcią, ale ciągnie mnie do niego i chcę zobaczyć jego świat.

6. HARUKI MURAKAMI
I tutaj mi wstyd, ale nie czytałam tego pana. Nadrobię, bo ciekawi mnie jego fenomen. 

7. STEPHEN KING
Już od wielu lat obiecuję sobie, że sięgnę po jego książki i mam nadzieję, że w końcu to zrobię. Zwłaszcza jeżeli chodzi o te tytuły, których ekranizacje oglądałam. 

8. STIEG LARSSON
Jego trylogia od trzech lat kurzy się na mojej półce, ale jeszcze nie została ruszona. Jest odkładana chyba przez swoje gabaryty, ale w wakacje (dobra, może jeszcze w tym roku!) to uczynię i przeczytam!

9. KURT VONNEGUT
Pan, którym zainteresowałam się dzięki książce Wszechświat kontra Alex Woods i niesamowicie mnie ciekawi jego proza. 

10. ANDRZEJ SAPKOWSKI
Wiedźmina poznam z chęcią, chociaż nie miałam go w planach w ogóle. Ale chłopak mnie nieco nim zainteresował i chyba się przełamię. Kiedyś. Bo chyba wstyd nie znać...

Komentarze

  1. Od piątki nie czytałam żadnego :)
    Pozostałe znam. Grocholi nie lubię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. DANIELLE STEEL - szczerze? Dla mnie to książkowy shit, pisząc tak bardzo bezpośrednio. Natomiast nie rozumiem tego fenomenu pana Murakamiego.

    Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do Steel się nie przymierzam, ale fenomen Murakamiego chcę przetestować na własnej skórze.

      Usuń
  3. Kinga planuję zacząć czytać od dawna, ale nie mogę się zabrać, a do Sapkowskiego miałam 2 podejścia i niestety nie poszło jakbym chciała :D

    OdpowiedzUsuń
  4. Wstyd się przyznać, ale ja też z żadnym z w/w nie miałam przyjemności

    OdpowiedzUsuń
  5. Wychodzi na to, że nie jest ze mną tak źle bo 9/10 osób czytałam :P

    OdpowiedzUsuń
  6. Kinga i Pratchetta ledwo liznęłam [pierwszego będę jeszcze czytać, drugiego raczej nie], a Murakami to mój 'podstawowy idol' literacki, więc wiadomo - gorąco zachęcam do zapoznania się z nim. Pozostały typy dotyczą i mnie, również ich jeszcze nie zapoznałam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hm... Pratchett wydaje mi się być autorem dla ograniczonej liczby czytelników i nie każdy będzie umiał się odnaleźć w jego świecie. A jaką książkę Murakamiego polecasz na zapoznanie się z autorem?

      Usuń
  7. Ja czytałam Zafona i podobał mi się, Kinga czytałam chyba największy klasyk 'Lśnienie' i choć to nie mój gatunek, to wciągnęłam się i wyobraźnia działała na maksa, więc również na plus, Murakamiego czytałam przez fascynacje Japonią, mam za sobą z 4 książki jednak najbardziej przemówiła do mnie jego krótka forma przekazu czyli opowiadania z książki "Zniknięcie Słonia". Grocholę oglądałam i jakoś nie ciągnie mnie by czytać, natomiast ciągle przymierzam się do Vonneguta i Pratchetta ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Vonneguta lekko liznęłam właśnie i potrafi mnie rozbawić. King jak najbardziej jest w moim stylu gatunkowym i dziwię się, iż jeszcze po niego nie sięgnęłam. A "Lśnienie" muszę przeczytać!

      Usuń
  8. Grochola, Zafón i King za mną :) a przynajmniej niektóre ich tytuły :) Pani Grochola mnie nie powaliła, Zafon bardzo przyjemny w czytaniu. Tworzy w swoich powieściach niesamowity klimat! Choć najpopularniejszy "Cień wiatru" jeszcze przede mną :) Robiłam niegdyś dwa podejścia, zakończone porażką - zamierzam się do trzeciego :) natomiast King.. hmm.. ciężki temat :) kiedyś go uwielbiałam, jednak z czasem jego powieści zaczęły mnie męczyć. King jest strasznym gawędziarzem, uwielbia pisać, pisywać i zagłębiać się w szczegóły... trochę mi to zaczęło przeszkadzać :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trzymam kciuki za trzecie podejście! A co do Kinga, to nieraz przesyt autorem jest zły i warto go odłożyć na bok. Może jeszcze kiedyś do niego powrócisz...:)

      Usuń
  9. Nie czytałam wszystkich prócz K. Grocholi i T.Pracheta....
    A tak to pozostałych chętnie coś przeczytam (trylogia Larssona juz czeka bym ja przeczytała)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie trylogia czeka bardzo długo i jakoś jest odkładana. ) Powodzenia w czytaniu Larssona:)

      Usuń
  10. LARSSON czeka w kolejce, Vonneguta też nie miałam okazji jeszcze czytać, a resztę już znam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O, to widzę, że dobry czytelnik z Ciebie. Trzymam kciuki za Larssona, niech szybko doczeka się swojej kolejki:)

      Usuń
  11. Serdecznie polecam Stiega Larssona, wiadomo, każda z książek jest mega gruba, ale naprawdę warto poświęcić kilka chwil na jej przeczytanie :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem, że warto, ale jakos nie umiem się zabrać za te tomiszcza... :)

      Usuń
  12. PratchettPratchettPratchettPratchett! Sięgaj po Pratchetta, uwielbiam gościa! :)
    A tak poza tym to Kinga czytałam, Grocholę i Sapkowskiego też, jeszcze Norę Roberts i Vonneguta, reszta przede mną. :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Nie znać Zafóna, Sapcia i Kinga to grzech. Lepiej nie czytać Grocholi, Roberts i Steel. Co do reszty, nie mogę się wypowiedzieć, bo nie znam :)
    http://art-forever-in-my-mind.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po tę trójke pań jak na razie nie sięgam...
      A wiem, że grzesze, ale się poprawię:)

      Usuń
  14. Miałam już kontakt z twórczością Grocholi, Murakamiego, Kinga i Zafóna - warto dać im szansę. :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Mam podobne odczucia dotyczące Roberts, Zafona, Murakamiego i Sapkowskiego. Vonneguta czytałam, był w porządku, choć tyłka nie urwał.. Za to bardzo polecam Kinga, szczególnie jego "Mroczną Połowę". Nie wiem tylko, czy jest dobra na początek znajomości z Kingiem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapiszę sobie "Mroczną połowę", a na początek znajdę coś innego:)

      Usuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

TRZY METRY NAD NIEBEM (2010)

HISZPANIA | MELODRAMAT/DLA MŁODZIEŻY | 2010 Z produkcjami Hiszpańskimi jeszcze w sumie nie miałam przyjemności się zapoznać. Jednak w ramach mojego postanowienia na ten rok, sięgnęłam po Trzy metry nad niebem , film, który jest ekranizacją powieści o tym samym tytule autorstwa Federico Moccia. Co prawda książki nie czytałam, ale ze względu na to, że nie mam jej w planach, skusiłam się na ten film. 

NIE ZAŚMIECAJ SWOJEJ BIBLIOTECZKI

Zawsze podziwiałam duże, bogate biblioteczki. Marzyłam również o swojej, która będzie miała wiele wartych zachodu dzieł w swoich zbiorach. Teraz jednak nieco się zmieniło. To nie tak, że przestałam zbierać książki, kupować, czy w ogóle lubić. Kilka ładnych lat od początku mojego książkoholizmu minęło i przyszedł czas na zmiany. Przede wszystkim, racjonalizm należy w życie wcielić. Ale jak?

PS Kocham Cię - Cecelia Ahern

Cecelia Ahern od 2004 roku jest bestsellerową irlandzką pisarką. Jej debiutem była powieść PS Kocham Cię , która została także sfilmowana. Inne jej książki, to: Na końcu tęczy, Gdybyś mnie teraz zobaczył, Kraina zwana Tutaj, Dziękuję za wspomnienia, Pamiętnik z przyszłości. PS Kocham Cię na mojej półce czekało trochę ponad rok, ale wreszcie udało mi się znaleźć czas na nią i przede wszystkim ochotę. Wiele dobrego słyszałam na temat samej powieści, którą ceniono bardziej niż film powstały na jej podstawie. Ekranizację widziałam wcześniej i zrobiła na mnie duże wrażenie, dlatego zdecydowałam się na zakup tego tytułu. Jakie są moje wrażenia? Przekonacie się w dalszej części tekstu. Główną bohaterką jest Holly Kennedy, pogrążona w żałobie wdowa, która nie może dojść do siebie po śmierci swojego ukochanego. Mimo swojego młodego wieku, ma zaledwie trzydzieści lat, spotkała ją tak wielka tragedia. W swojej sytuacji na szczęście może liczyć na przyjaciół i kochającą rodzinę, ale