Przejdź do głównej zawartości

PRZECZYTAM W LATO!


Cześć!
Przyznać się, kto nie lubi robić sobie planów czytelniczych? Chyba każdy to robi, a gorzej już z wykonaniem, bo przecież najczęściej człowiek sięga po to, na co ma akurat ochotę. Dla mnie celem właśnie jest czytanie w zgodzie z chęciami i nie robienie niczego na siłę.
Rzadko kiedy publikuję plany czytelnicze na blogu, właśnie dlatego, że mało kiedy je w pełni jestem w stanie odhaczyć. Jednak mając na uwadze to, że ubiegłoroczne plany na lato tak dobrze mi poszły, uznałam, że i tym razem na takie zestawienie się skuszę. Trzeba być dobrej myśli, prawda?

Zamierzam mieć bardzo zaczytane lato i oprócz tych książek, na które zdecydowałam się do recenzji, chciałabym skupić się na kilku (dokładnie trzech!), które są już na mojej półce. Jedna z nich jest w moich zbiorach już blisko cztery lata, a dwie kolejne, to nowości, które mnie niesamowicie ciekawią. Dobra, już się nie rozgaduję, tylko skupiam na konkretach.


Jaga – Katarzyna Berenika Miszczuk
Mam za sobą poprzednie części serii Kwiat Paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk i bardzo ona mi się podobała. Dlatego też tom 0.5 musiał trafić w moje ręce, a także pojawić się na czele książek do natychmiastowego przeczytania.

Sekretne życie pszczół – Sue Monk Kidd
Nie będę pisać jak długo ta książka jest na mojej liście do przeczytania, bo aż wstyd się do tego przyznać! Wydaje mi się, że nadszedł ten czas, aby nadrobić swoją zaległość, bo wiele dobrego słyszałam o tej pozycji. Dostałam ją kilka lat temu od kobietki, którą poznałam dzięki swojemu kanałowi na Youtube, za co serdecznie dziękuję.

Czarnobyl. Instrukcje przetrwania – Kate Brown
Wstyd mi, że temat Czarnobyla jest mi mało znany, a raczej nie wiem nic o nim więcej, niż przeciętny człowiek. Temat jest wart zachodu i poświęcenia mu czasu, zatem mam zamiar to zrobić w te wakacje.

Metro – cała trylogia – Dmitry Glukhovsky
O trylogii Metro słyszy się co chwilę, zwłaszcza, że powstają kolejne części z tego uniwersum. Seria jest znana, ale nigdy nie wiedziałam o co chodzi, skąd ta popularność. Zatem czas to nadrobić, a pierwszą część trylogii mam już napoczętą i pomimo tego, że fantastyka to może nie mój ukochany gatunek, to chyba może być ciekawie, i to bardzo.

Mam nadzieję, że moje plany czytelnicze na dwa następne miesiące nie są zbyt wygórowane i będę w stanie odhaczyć wszystkie ze swojej listy. Tak jak wspomniałam, to nie jedyne pozycje, które będę czytać, więc chyba czeka mnie bardzo urodzajne lato i sama trzymam za siebie kciuki, aby poszło zgodnie z zamierzeniami. Wszystkie książki, oprócz Czarnobyl. Instrukcje przetrwania znajdują się na mojej liście 100 książek, które chcę przeczytać, więc jestem zadowolona, że skupiam się na tych lekturach, które mam na uwadze już od dawna. No, może Jaga jest małym wyjątkiem, bo to premiera z tego roku akurat ;)


A Wy macie jakieś plany czytelnicze na lato? 

Komentarze

Publikowanie komentarza

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ SYRENKĄ | BELLA SWIFT

Urocza, miła, przyjemna, a nawet pluszowa. Tymi określeniami mogłabym opisać kolejną książkę Belli Swift o Mopsiku . W tamtym roku z córką zapoznawałyśmy się z pierwszą częścią przygód Peggy, małej suczki, która została adoptowana przez bardzo sympatyczną rodzinę. I pomimo tego, że od tamtego czasu wyszły jeszcze dwie części o Peggy, nic nie stało na przeszkodzie, aby sięgnąć od razu po część czwartą, bo każdą z historii można czytać osobno. Tym razem nastał koniec roku szkolnego, a co za tym idzie, wymarzone przez dzieci wakacje. Ku uciesze trójki rodzeństwa, Ruby, Chloe i Finna, rodzina jedzie na tydzień nad morze i zabiera ze sobą pieska. W tej części można poczuć wakacyjny, przyjemny klimat, ale też troszkę odczuwalnego smutku, bo mopsik pragnie znaleźć syrenkę, aby uszczęśliwić swoją ludzką przyjaciółkę, Chloe. Czytelnik towarzyszy Peggy w zmaganiach i, niestety bezskutecznych, poszukiwaniach kobiety z ogonem, pomaga suczce pewna zabawna mewa, która rzuca sucharami co i rusz. Ni

PS Kocham Cię - Cecelia Ahern

Cecelia Ahern od 2004 roku jest bestsellerową irlandzką pisarką. Jej debiutem była powieść PS Kocham Cię , która została także sfilmowana. Inne jej książki, to: Na końcu tęczy, Gdybyś mnie teraz zobaczył, Kraina zwana Tutaj, Dziękuję za wspomnienia, Pamiętnik z przyszłości. PS Kocham Cię na mojej półce czekało trochę ponad rok, ale wreszcie udało mi się znaleźć czas na nią i przede wszystkim ochotę. Wiele dobrego słyszałam na temat samej powieści, którą ceniono bardziej niż film powstały na jej podstawie. Ekranizację widziałam wcześniej i zrobiła na mnie duże wrażenie, dlatego zdecydowałam się na zakup tego tytułu. Jakie są moje wrażenia? Przekonacie się w dalszej części tekstu. Główną bohaterką jest Holly Kennedy, pogrążona w żałobie wdowa, która nie może dojść do siebie po śmierci swojego ukochanego. Mimo swojego młodego wieku, ma zaledwie trzydzieści lat, spotkała ją tak wielka tragedia. W swojej sytuacji na szczęście może liczyć na przyjaciół i kochającą rodzinę, ale

Merida Waleczna (2012)

Tytuł: Merida Waleczna / Brave Premiera: 21 czerwca 2012 (świat), 17 sierpnia 2012 (Polska) Produkcja: USA Reżyseria: Mark Andrews, Brenda Chapman Scenariusz: Brenda Chapman, Irene Mecchi, Mark Andrews, Steve Purcell Reżyser dubbingu: Wojciech Paszkowski Dialogi w polskim dubbingu: Jakub Wecsile Bohaterowie: Merida – Dominika Kluźniak I Elinor – Dorota Segda Król Fergus – Andrzej Grabowski Lord Dingwall – Mieczysław Morański Lord MacGuffin – Sylwester Maciejewski Lord Macintosh – Krzysztof Kiersznowski Młody MacGuffin – Cezary Kwieciński Młody Macintosh – Jan Bzdawka Miałam dzisiaj tę przyjemność pójścia do kina ze swoją siostrzenicą. Mamy niedaleko – musiałyśmy tylko wyjść z domu, przejść kilka kroków, przez parking i... już byłyśmy na miejscu w mniej niż minutę. W tak doborowym towarzystwie, każda produkcja wychodzi jeszcze lepiej. A teraz, na świeżo po seansie opowiem Wam o Meridzie Walecznej , która porwała moje małe serduszko. Za