Przejdź do głównej zawartości

ZAWSZE I NA ZAWSZE | KLAUDIA BIANEK


Jeżeli nie czytaliście pierwszej części serii Pastelowej Klaudii Bianek, to nie czytajcie tej opinii, gdyż aby cokolwiek o niej napisać, będę musiała zaspojlerować zakończenie tomu pierwszego. A nie chciałabym nikomu psuć przyjemności poznawania losów bohaterów Życia po Tobie.

Zakończenie Życia po Tobie okazało się dosyć dramatyczne, ponieważ na jaw wyszły niespodziewane rzeczy, których czytelnik naprawdę nie był w stanie się domyślić. Filip ukrywał przed Elizą dosyć istotną informację, która była powodem jego przeprowadzki do Lilecka. Informacja ta zmieniła diametralnie stosunek Elizy do mamy swojego zmarłego męża, bo na wierzch wyszły sprawy sprzed lat i pewne błędy młodości.

Tak bardzo staram się nie zdradzić wszystkiego, naprawdę!

Na początku książki Milena rodzi zdrową córeczkę. Pomimo tego, że nie mieszka już w domu rodzinnym, ma dobry kontakt z rodzeństwem, a także z Filipem, który pomaga jej w tym trudnym dla niej czasie. Właśnie po narodzinach Amelki, drogi Elizy i przystojnego weterynarza na nowo się krzyżują, a dodatkowo problemy z szeroko pojętą przeszłością mężczyzny sprawiają, że ci dwoje coraz częściej mają ze sobą kontakt.

Zawsze i na zawsze to emocjonująca powieść, która w swoim odbiorze nie jest łatwa. Czytelnik (głównie czytelniczka, umówmy się) zastanawia się, jak sama by postąpiła na miejscu Elizy, czy zaangażowałaby się mimo wszystko w związek z Filipem, czy jednam z powodów moralnych – odpuściła swoją nadzieję na nową dawkę radości w swoim życiu. Eliza nie ukrywa tego, że to dzięki Filipowi na jej niebie znowu zaświeciło słońce dające nadzieję na szczęście i codzienną radość. Ma jednak niemałe hamulce przed zaangażowaniem się w związek i te hamulce wcale nie są byle jakie.

Oprócz miłosnych zawirowań, w powieści dzieje się o wiele więcej, bowiem dużo w niej jest o przyjaźni i nowych drogach życiowych, również przeszłość niektórych bohaterów się odzywa, a owa przeszłość nie jest łatwa i może pokrzyżować wiele planów na przyszłość albo aktualnych relacji międzyludzkich.

Proza Klaudii Bianek przypadła mi do gustu, jest wciągająca i angażująca czytelnika. Kolejny raz pisarka przybliża odbiorcy to, jak wygląda życie z dzieckiem z zespołem Downa, a oprócz tego skupia się na relacjach międzyludzkich, przyjaźniach i wartościach, które warto u siebie pielęgnować.

Ciągle nie wiem, dlaczego nie zdecydowałam się na wcześniejsze zapoznanie z twórczością Bianek, ale czasem człowiek popełnia błędy, prawda? Plusem mojego późnego zabrania się do czytania serii Pastelowej było to, że mogłam całą trylogię poznać za jednym zamachem i nie musiałam czekać na premierę kolejnych części ;)  

Komentarze

  1. Ja jeszcze nie dałam się skusić n tę serię, choć nie wykluczam tego w przyszłości. Póki co mam pewien problem z polskimi autorami, ale oswajam się.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

1000 lat po Ziemi (2013)

USA | PRZYGODOWY/Sci-Fi | 2013 Przed obejrzeniem tej produkcji nie interesowałam się jej oceną oraz opiniami krążącymi po Internecie. Chciałam mieć wolny od interpretacji i ocen umysł. Sądzę, że wyszło mi to na dobre. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, na co nastawiać. Lubię być zaskakiwana przez twórców. Lubię, kiedy świat przedstawiony różni się od tego, w którym żyjemy. Jednak za fantastyką i filmami przygodowymi nie przepadam jakoś szczególnie, nieraz tylko robię dla nich wyjątek. Poznajcie moją opinię na temat: 1000 lat po Ziemi .

Merida Waleczna (2012)

Tytuł: Merida Waleczna / Brave Premiera: 21 czerwca 2012 (świat), 17 sierpnia 2012 (Polska) Produkcja: USA Reżyseria: Mark Andrews, Brenda Chapman Scenariusz: Brenda Chapman, Irene Mecchi, Mark Andrews, Steve Purcell Reżyser dubbingu: Wojciech Paszkowski Dialogi w polskim dubbingu: Jakub Wecsile Bohaterowie: Merida – Dominika Kluźniak I Elinor – Dorota Segda Król Fergus – Andrzej Grabowski Lord Dingwall – Mieczysław Morański Lord MacGuffin – Sylwester Maciejewski Lord Macintosh – Krzysztof Kiersznowski Młody MacGuffin – Cezary Kwieciński Młody Macintosh – Jan Bzdawka Miałam dzisiaj tę przyjemność pójścia do kina ze swoją siostrzenicą. Mamy niedaleko – musiałyśmy tylko wyjść z domu, przejść kilka kroków, przez parking i... już byłyśmy na miejscu w mniej niż minutę. W tak doborowym towarzystwie, każda produkcja wychodzi jeszcze lepiej. A teraz, na świeżo po seansie opowiem Wam o Meridzie Walecznej , która porwała moje małe serduszko. Za

ILUZJONISTA | REMIGIUSZ MRÓZ

Ostatnio pisałam na blogu o Nieodnalezionej   Remigiusza Mroza, książce, która średnio przypadła mi do gustu, choć miała swoje zalety. Z tym autorem mam tak, że jedne powieści wciągają mnie bez reszty, a drugie są nieco dla mnie przesadzone. Kiedy dowiedziałam się o premierze Iluzjonisty , byłam troszkę podekscytowana, bowiem Behawiorysta bardzo przypadł mi do gustu, więc nowych przygód Gerarda Edlinga byłam niesamowicie ciekawa. Mam wrażenie, że Mróz w swoich książkach ma dwa oblicza. W jednych pokazuje postaci niezniszczalne, gdzie jest dużo scen przemocy, a w drugich zaskakuje niesamowitymi logiką i umysłem mordercy. Przy okazji dzisiejszej, najnowszej jego książki, mamy do czynienia z tym drugim aspektem, co mnie bardzo cieszy. Gerard Edling został wykładowcą na studiach, co może zaskakiwać, gdyż siedział w więzieniu. Został jednak uniewinniony, a jego winy zostały zapomniane i cofnięte. Niestety, sprawa sprzed lat do niego wróciła i musi wrócić do niej, pomóc w śledzt