Przejdź do głównej zawartości

SEKSUALNE ŻYCIE POLAKÓW. CO ROBIMY, KIEDY NIKT NIE PATRZY | MAGDA MIEŚNIK, PIOTR MIEŚNIK


Po bardzo dobrze napisanych i opisanych Prostytutkach, nie miałam ani chwili zwątpienia czy sięgać po kolejny reportaż Magdy i Piotra Mieśników. Autorzy w swojej nowej książce pokazują bardzo intymne sceny z życia swoich rozmówców, którzy zdecydowali się zaprosić ich do sypialń, chociaż niektórym z bohaterów właściwie sypialnia do niczego nie jest potrzebna.

Książka Seksualne życie Polaków. Co robimy, kiedy nikt nie patrzy nieco mnie zmyliła tytułem, a raczej podtytułem, bo na pewno nie użyłabym stwierdzenia „co robimy, kiedy nikt nie patrzy”, bo autorzy nie skupiają się na małżeńskich alkowach, a raczej na różnych predyspozycjach seksualnych swoich rozmówców, a tylko u małej części chodzi o to, aby nikt nie patrzył. Moim wnioskiem z lektury jest to, że niektórzy ludzie właśnie chcą być oglądani podczas zbliżeń, a inni chcą na te zbliżenia patrzeć.

Powyższy reportaż wciągnęłam bardzo szybko i miałam ciężko się od niego oderwać. Być może obudził się we mnie instynkt podglądacza, bo ciekawiło mnie zwyczajnie to, jak owe życie seksualne wygląda u innych, intrygowały mnie wszystkie opisane perwersje, które są mi bardzo dalekie. Książkę traktowałam jako ciekawostkę socjologiczną, ale też źródło wiadomości o tym, jak wygląda biznes pornograficzny w naszym pięknym kraju oraz jak działają kluby dla swingersów ogólnie, a także aktualnie, podczas pandemii.

Sami autorzy ostrzegają, że w Seksualnym życiu Polaków niektóre sceny i opisy mogą być odrzucające i ja to potwierdzam. Można ewentualnie niektóre rzeczy ominąć, bo całość jest naprawdę warta uwagi. Żadnego z opisanych przypadków nie sklasyfikowałam jako „dziwne” ale już jako „ciekawe” owszem, niejednokrotnie też ludzie mnie zaskakiwali. Z jakiegoś powodu miałam też podejście, że fajnie, iż niektóre „dziwności” i preferencje seksualne są aranżowane, aby osoby zainteresowane dobrze się bawiły i ewentualnie nikogo nie napastowały swoimi nietypowymi zachowaniami.

Kolejny raz się nie zawiodłam na reporterskim duecie Mieśników. Jeżeli jesteście ciekawscy, tak jak najwidoczniej ja jestem, i lubicie dowiadywać się smaczków z życia innych ludzi, na pewno będzie to idealna lektura dla Was. Na pewno jest intensywniej niż w Prostytutkach, chociaż i one do łatwych książek momentami nie należały. W Seksualnym życiu Plaków jest bardzo intymnie ale niekoniecznie kameralnie i na to trzeba się w znacznym stopniu nastawić.

 

Komentarze

  1. Bardzo ciekawa jestem tej książki. Nie czytałam jeszcze "Prostytutek", ale w planach mam obie. Zaciekawilaś mnie pisząc o tych niektórych szokujących fragmentach... Ale myślę, że skoro to książka o seksualności, to trzeba być otwartym, a niestety gro Polaków wciąż tkwi w średniowieczu jeśli chodzi o te tematy i wstydzi się rozmów o seksualności, a co dopiero książek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakoś nie przekonuje mnie ta lektura. Może dlatego, że nie chcę wiedzieć, co lubią robić inni ludzie w swoich sypialniach czy publicznych toaletach ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

YOU | SERIAL A KSIĄŻKI

W ubiegłym roku na Netflixie pojawił się serial You , który wciągnął bardzo wiele osób w swoją historię. Ja go obejrzałam dopiero po przeczytaniu książki i był to jak dla mnie bardzo dobry krok. Nieświadomie odłożyłam oglądanie na później nieświadomie, że jest to serial na podstawie książki właśnie. Książkę przeczytałam, serial obejrzałam i chciałam Wam o tym napisać, chciałam porównać te dwie rzeczy. Ale odkładałam tekst i jakoś zwątpiłam w sens, aż tu nagle pojawił się drugi sezon. Słyszałam opinie, że jest lepszy od pierwszego, zaczęłam więc oglądać. Ale kiedy Ukryte ciała do mnie dotarły, porzuciłam Netflixa, aby jednak najpierw sprawdzić treść powyższego tytułu. I to również był dobry krok. Postanowiłam napisać troszkę o swoich odczuciach o serialu, trochę go porównuję do książek, bo jest to jednak ważne. Moje zdanie o Ty i Ukrytych ciałach  znajdziecie na blogu, zatem zachęcam do lektury. Już teraz mogę Wam powiedzieć, że jako zwykły oglądacz serialu jestem zawiedziona fak

KRAINA LODU (2013)

USA | ANIMACJA/FAMILIJNY/PRZYGODOWY | 2013 Dzisiaj sięgnę do Oskarowej półki. Jak wiadomo chyba wszystkim, animacja Kraina Lodu zdobyła dwa Oskary. I myślę, że jest godna uwagi i czasu jej poświęconego. Sama jak dotąd bajkę tę oglądałam trzy razy i bardzo ją polubiłam. Uważam, że historia jest przejmująca, poruszająca, a muzyka w niej zawarta dodaje tego wyjątkowego klimatu.

TWOJA ANATOMIA. KOMPLETNY (I KOMPLETNIE OBRZYDLIWY) PRZEWODNIK PO LUDZKIM CIELE | ADAM KAY

Mam nadzieję, że mamy już wyjaśnioną bardzo ważną kwestię odnośnie mojej osoby - mam totalną i nieuleczalną sklerozę. W 2021 roku przeczytałam książkę Adama Kay'a Twoja anatomia . Umieściłam ją nawet w rankingu najlepszych książek ubiegłego roku, ale jakoś umknęło mi to, aby o niej troszkę napisać zarówno tutaj jak i na blogu. Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele , to książka kierowana do młodzieży, jednak sama bardzo wiele ciekawych informacji związanych z naszym organizmem odnotowałam. Jest to pozycja napisana z charakterystyczną dozą humoru Kay'a, a ja owy humor bardzo lubię. Autor w ciekawy i zabawny sposób opisuje działanie poszczególnych narządów w ciele człowieka i rzuca wieloma ciekawostkami z nimi związanymi. Podczas lektury żałowałam troszkę, że sama w czasie nauki biologii w klasach gimnazjalnych czy licealnych nie miałam dostępu do tego typu pozycji. Jak dla mnie jest to super książka do przyswajania wiedzy, bowiem opróc