Przejdź do głównej zawartości

TWOJA ANATOMIA. KOMPLETNY (I KOMPLETNIE OBRZYDLIWY) PRZEWODNIK PO LUDZKIM CIELE | ADAM KAY


Mam nadzieję, że mamy już wyjaśnioną bardzo ważną kwestię odnośnie mojej osoby - mam totalną i nieuleczalną sklerozę. W 2021 roku przeczytałam książkę Adama Kay'a Twoja anatomia. Umieściłam ją nawet w rankingu najlepszych książek ubiegłego roku, ale jakoś umknęło mi to, aby o niej troszkę napisać zarówno tutaj jak i na blogu.

Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele, to książka kierowana do młodzieży, jednak sama bardzo wiele ciekawych informacji związanych z naszym organizmem odnotowałam. Jest to pozycja napisana z charakterystyczną dozą humoru Kay'a, a ja owy humor bardzo lubię. Autor w ciekawy i zabawny sposób opisuje działanie poszczególnych narządów w ciele człowieka i rzuca wieloma ciekawostkami z nimi związanymi.

Podczas lektury żałowałam troszkę, że sama w czasie nauki biologii w klasach gimnazjalnych czy licealnych nie miałam dostępu do tego typu pozycji. Jak dla mnie jest to super książka do przyswajania wiedzy, bowiem oprócz lekkiej formy przekazywanej rzeczowej wiedzy, to Twoja anatomia wyróżnia się jeszcze super ilustracjami, które również bawią czytelnika ale też dzięki nim, niektóre informacje mogą łatwiej zostać zapamiętane (wzrokowcy mają tutaj góry:).


Jest to lekko napisana książka, która niesie za sobą ogrom wartościowej wiedzy i sporą dawkę humoru i wygłupów serwowanych przez Adama Kay'a. Były lekarz w swoim „podręczniku” łapie świetny kontakt z odbiorcami, przez co ma się wrażenie, jakby sam nam opowiadał, będąc obok nas, o ciele człowieka. Jest to pozycja, którą zostawiam na przyszłość, aby moja córka mogła pouczyć się z niej anatomii i żebym ja w razie potrzeby mogła zajrzeć do książki, by wytłumaczyć swej latorośli w przystępny sposób trudne i interesujące zagadnienia związane z naszym ciałem. Jeśli jeszcze nie mieliście do czynienia z twórczością Adama Kay’a, to ja Was zachęcam do nadrobienia jego dwóch poprzednich książek (Będzie bolało, Świąteczny dyżur), na pewno nie pożałujecie. ;)

Komentarze

  1. Świetna książka! Miałam już anatomię w szkole, ale polecę innym :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

ILUZJA | MIECZYSŁAW GORZKA

Czytając książkę Iluzja Mieczysława Gorzki, drugi tom serii Cienie przeszłości , miałam wrażenie, że ta historia się nie kończy. Wiele różnych rzeczy ma miejsce w tym tomie, tak wiele razy główny bohater dochodził do rozwiązania zagadki, że całość się dłużyła, aczkolwiek nie męczyła czytelnika. Po prostu zwrotów akcji jest tutaj cała masa. Akcja powieści toczy się kilka lat po zakończeniu Martwego sadu , chociaż ma się wrażenie, że u Marcina Zakrzewskiego nie zmieniło się praktycznie nic. Ciągle jest sam, chociaż próbował sobie ułożyć życie z kobietą, ale oddanie pracy zwyciężyło pojedynek miłość – zaangażowanie w łapanie morderców . W tej części mamy do czynienia z morderstwami, które na pozór nie mają ze sobą nic wspólnego. Oprócz tego, na strychu wrocławskiej kamienicy odnaleziono ciało kobiety, która nie żyła od wielu już lat. Jak można się już domyślić, w tej części autor postanowił sięgnąć po znacznie cięższą emocjonalną amunicję i w swojej książce stworzył motyw nekrofilii. Br

KRAINA LODU (2013)

USA | ANIMACJA/FAMILIJNY/PRZYGODOWY | 2013 Dzisiaj sięgnę do Oskarowej półki. Jak wiadomo chyba wszystkim, animacja Kraina Lodu zdobyła dwa Oskary. I myślę, że jest godna uwagi i czasu jej poświęconego. Sama jak dotąd bajkę tę oglądałam trzy razy i bardzo ją polubiłam. Uważam, że historia jest przejmująca, poruszająca, a muzyka w niej zawarta dodaje tego wyjątkowego klimatu.