Przejdź do głównej zawartości

TY KOCHASZ MNIE | CAROLINE KEPNESCzas nieubłaganie ucieka, a ja wciąż pamiętam jak czytałam pierwszy tom serii z Joe Goldbergiem, socjopatycznym księgarzem z Nowego Jorku. Aktualnie mam za sobą tom trzeci (skończyłam go jeszcze w 2021 roku!), a z moją opinią czekałam aż do obejrzenia serialu. Do końca nie wiem dlaczego tak zrobiłam, gdyż historia książkową z tą serialową w ogóle się nie zbiega, ale pomińmy ten fakt. Jest to moje istne guilty pleasure, bo o ile tom pierwszy bardzo mnie pochłonął i można było szukać w nim (serialu i książce) logiki, o tyle po trzeciej części serii napisanej przez Caroline Kepnes (zarówno w książce i serialu) nie oczekiwałam zbyt wiele realizmu.

W Ty Kochasz mnie Joe próbuje ułożyć sobie na nowo życie, z dala od wielkiego miasta, z dala od Nowego Jorku czy Los Angeles. Próbuje wtopić się w tłum, a swojego miejsca szuka oczywiście wśród książek, tym razem w bibliotece. Tam też znajduje obiekt kolejnej swojej obsesji.

Kroki głównego bohatera muszą być jeszcze bardziej przemyślane, bowiem na małej wyspie, wśród społeczności, która się bardzo dobrze zna, ciężko zaplanować zbrodnię doskonałą i usunąć przeszkadzające osoby ze swojej drogi. Joe może też być bacznie obserwowany przez osoby, których nie dostrzega na co dzień.

W tej części, Joe marzy o rodzinie, która została mu drastycznie odebrana przez Love, która się od niego odizolowała wraz z ich synem Henrym. Czy to przypadek, że tym razem Joe pragnie kobiety, która jest matką? Szczerze wątpię.

Tak jak wspomniałam wyżej, książki z serii Joe Goldberg są dla mnie oderwane od rzeczywistości, ale jednocześnie są bardzo kuszące i z przyjemnością je czytam. Wciąż najlepsza jest dla mnie pierwsza część, jednak zarówno drugą jak i tą, trzecią, czytało mi się całkiem przyjemnie. Czy polecam? Jak najbardziej, ale nie warto zbyt serio traktować historii wykreowanej przez Kepnes. Ty Kochasz mnie czyta się szybko i na pewno umili niejeden, coraz cieplejszy wieczór książkoholika.

Komentarze

  1. Bardzo ciekawie zapowiada się ta książka, chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

TWOJA ANATOMIA. KOMPLETNY (I KOMPLETNIE OBRZYDLIWY) PRZEWODNIK PO LUDZKIM CIELE | ADAM KAY

Mam nadzieję, że mamy już wyjaśnioną bardzo ważną kwestię odnośnie mojej osoby - mam totalną i nieuleczalną sklerozę. W 2021 roku przeczytałam książkę Adama Kay'a Twoja anatomia . Umieściłam ją nawet w rankingu najlepszych książek ubiegłego roku, ale jakoś umknęło mi to, aby o niej troszkę napisać zarówno tutaj jak i na blogu. Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele , to książka kierowana do młodzieży, jednak sama bardzo wiele ciekawych informacji związanych z naszym organizmem odnotowałam. Jest to pozycja napisana z charakterystyczną dozą humoru Kay'a, a ja owy humor bardzo lubię. Autor w ciekawy i zabawny sposób opisuje działanie poszczególnych narządów w ciele człowieka i rzuca wieloma ciekawostkami z nimi związanymi. Podczas lektury żałowałam troszkę, że sama w czasie nauki biologii w klasach gimnazjalnych czy licealnych nie miałam dostępu do tego typu pozycji. Jak dla mnie jest to super książka do przyswajania wiedzy, bowiem opróc

PROMYCZEK NA ŚWIĘTA | KLAUDIA BIANEK

Klaudia Bianek w roku 2021 wygrała w nieoficjalnym moim plebiscycie na powieść świąteczną, bowiem mam za sobą aż trzy jej tytuły, chociaż w planach był zaledwie jeden. Wolę jednak, kiedy w ten sposób moje plany czytelnicze się zmieniają, wolę przeczytać więcej niż mniej. Same lektury grudniowe były dla mnie trafione, były owiane ciepłem i rodzinną atmosferą, dzięki czemu ja jako czytelnik pamiętam, co jest ważne w naszym codziennym życiu. Tą recenzja kończę spam opinii o zimowo-świątecznych lekturach, a na kolejny (mam nadzieję) zaproszę Was w grudniu ;) Promyczek na święta poznawałam za pomocą audiobooka, dzięki czemu mogłam umilić sobie czas podczas gotowania czy sprzątania. Och, za to właśnie cenię sobie audiobooki, bo mogę czytać w momentach, kiedy bym normalnie nie była w stanie. Ale! Nie odchodzę już od tematu i wracam do pisania o najnowszej książce Bianek. W Promyczku jest czwórka młodszych głównych bohaterów: Marcelina, Hania, Kajtek, Tomek, którzy albo nie mają czasu, szc

Duma i uprzedzenie - Jane Austen

Wydaje mi się, że większość z Was miała już do czynienia z tym tytułem, jakim jest: Duma i uprzedzenie . Nie pamiętam, szczerze powiedziawszy, czy oglądałam ekranizację tego romansu, ale wydaje mi się, że tak. Jednak jestem fanką filmów z Keirą Knightley, bo nadaje się do klasycznych postaci i ekranizacji typu Love Story . Ta powieść już dawno była w moich planach, jednak ciężko było mi się za nią zabrać. Kiedy już tego dokonałam, zatrzymałam się na początkowych stronach, gdyż moja cierpliwość została wystawiona na próbę. Tak, ciężko było mi się przyzwyczaić do poszczególnych postaci i ich stylu bycia. Dopiero po miesiącu odważyłam się powrócić do losów Elizabeth i jej rodziny. Ale, aby dokończyć tę książkę, musiałam odłożyć swoje dumę i uprzedzenie wysoko na półkę i się dobrze rozluźnić, żeby przyjąć historię na swoje słabe barki. Klasyka nigdy nie była moją faworytką. Zdecydowanie wolę współczesne powieści o lekkim zabarwieniu romansu. Oczywiście są pewne wyjątki, a swoje c