Przejdź do głównej zawartości

TY KOCHASZ MNIE | CAROLINE KEPNESCzas nieubłaganie ucieka, a ja wciąż pamiętam jak czytałam pierwszy tom serii z Joe Goldbergiem, socjopatycznym księgarzem z Nowego Jorku. Aktualnie mam za sobą tom trzeci (skończyłam go jeszcze w 2021 roku!), a z moją opinią czekałam aż do obejrzenia serialu. Do końca nie wiem dlaczego tak zrobiłam, gdyż historia książkową z tą serialową w ogóle się nie zbiega, ale pomińmy ten fakt. Jest to moje istne guilty pleasure, bo o ile tom pierwszy bardzo mnie pochłonął i można było szukać w nim (serialu i książce) logiki, o tyle po trzeciej części serii napisanej przez Caroline Kepnes (zarówno w książce i serialu) nie oczekiwałam zbyt wiele realizmu.

W Ty Kochasz mnie Joe próbuje ułożyć sobie na nowo życie, z dala od wielkiego miasta, z dala od Nowego Jorku czy Los Angeles. Próbuje wtopić się w tłum, a swojego miejsca szuka oczywiście wśród książek, tym razem w bibliotece. Tam też znajduje obiekt kolejnej swojej obsesji.

Kroki głównego bohatera muszą być jeszcze bardziej przemyślane, bowiem na małej wyspie, wśród społeczności, która się bardzo dobrze zna, ciężko zaplanować zbrodnię doskonałą i usunąć przeszkadzające osoby ze swojej drogi. Joe może też być bacznie obserwowany przez osoby, których nie dostrzega na co dzień.

W tej części, Joe marzy o rodzinie, która została mu drastycznie odebrana przez Love, która się od niego odizolowała wraz z ich synem Henrym. Czy to przypadek, że tym razem Joe pragnie kobiety, która jest matką? Szczerze wątpię.

Tak jak wspomniałam wyżej, książki z serii Joe Goldberg są dla mnie oderwane od rzeczywistości, ale jednocześnie są bardzo kuszące i z przyjemnością je czytam. Wciąż najlepsza jest dla mnie pierwsza część, jednak zarówno drugą jak i tą, trzecią, czytało mi się całkiem przyjemnie. Czy polecam? Jak najbardziej, ale nie warto zbyt serio traktować historii wykreowanej przez Kepnes. Ty Kochasz mnie czyta się szybko i na pewno umili niejeden, coraz cieplejszy wieczór książkoholika.

Komentarze

  1. Bardzo ciekawie zapowiada się ta książka, chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

TWOJA ANATOMIA. KOMPLETNY (I KOMPLETNIE OBRZYDLIWY) PRZEWODNIK PO LUDZKIM CIELE | ADAM KAY

Mam nadzieję, że mamy już wyjaśnioną bardzo ważną kwestię odnośnie mojej osoby - mam totalną i nieuleczalną sklerozę. W 2021 roku przeczytałam książkę Adama Kay'a Twoja anatomia . Umieściłam ją nawet w rankingu najlepszych książek ubiegłego roku, ale jakoś umknęło mi to, aby o niej troszkę napisać zarówno tutaj jak i na blogu. Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele , to książka kierowana do młodzieży, jednak sama bardzo wiele ciekawych informacji związanych z naszym organizmem odnotowałam. Jest to pozycja napisana z charakterystyczną dozą humoru Kay'a, a ja owy humor bardzo lubię. Autor w ciekawy i zabawny sposób opisuje działanie poszczególnych narządów w ciele człowieka i rzuca wieloma ciekawostkami z nimi związanymi. Podczas lektury żałowałam troszkę, że sama w czasie nauki biologii w klasach gimnazjalnych czy licealnych nie miałam dostępu do tego typu pozycji. Jak dla mnie jest to super książka do przyswajania wiedzy, bowiem opróc

ILUZJA | MIECZYSŁAW GORZKA

Czytając książkę Iluzja Mieczysława Gorzki, drugi tom serii Cienie przeszłości , miałam wrażenie, że ta historia się nie kończy. Wiele różnych rzeczy ma miejsce w tym tomie, tak wiele razy główny bohater dochodził do rozwiązania zagadki, że całość się dłużyła, aczkolwiek nie męczyła czytelnika. Po prostu zwrotów akcji jest tutaj cała masa. Akcja powieści toczy się kilka lat po zakończeniu Martwego sadu , chociaż ma się wrażenie, że u Marcina Zakrzewskiego nie zmieniło się praktycznie nic. Ciągle jest sam, chociaż próbował sobie ułożyć życie z kobietą, ale oddanie pracy zwyciężyło pojedynek miłość – zaangażowanie w łapanie morderców . W tej części mamy do czynienia z morderstwami, które na pozór nie mają ze sobą nic wspólnego. Oprócz tego, na strychu wrocławskiej kamienicy odnaleziono ciało kobiety, która nie żyła od wielu już lat. Jak można się już domyślić, w tej części autor postanowił sięgnąć po znacznie cięższą emocjonalną amunicję i w swojej książce stworzył motyw nekrofilii. Br

KRAINA LODU (2013)

USA | ANIMACJA/FAMILIJNY/PRZYGODOWY | 2013 Dzisiaj sięgnę do Oskarowej półki. Jak wiadomo chyba wszystkim, animacja Kraina Lodu zdobyła dwa Oskary. I myślę, że jest godna uwagi i czasu jej poświęconego. Sama jak dotąd bajkę tę oglądałam trzy razy i bardzo ją polubiłam. Uważam, że historia jest przejmująca, poruszająca, a muzyka w niej zawarta dodaje tego wyjątkowego klimatu.