Przejdź do głównej zawartości

TY KOCHASZ MNIE | CAROLINE KEPNESCzas nieubłaganie ucieka, a ja wciąż pamiętam jak czytałam pierwszy tom serii z Joe Goldbergiem, socjopatycznym księgarzem z Nowego Jorku. Aktualnie mam za sobą tom trzeci (skończyłam go jeszcze w 2021 roku!), a z moją opinią czekałam aż do obejrzenia serialu. Do końca nie wiem dlaczego tak zrobiłam, gdyż historia książkową z tą serialową w ogóle się nie zbiega, ale pomińmy ten fakt. Jest to moje istne guilty pleasure, bo o ile tom pierwszy bardzo mnie pochłonął i można było szukać w nim (serialu i książce) logiki, o tyle po trzeciej części serii napisanej przez Caroline Kepnes (zarówno w książce i serialu) nie oczekiwałam zbyt wiele realizmu.

W Ty Kochasz mnie Joe próbuje ułożyć sobie na nowo życie, z dala od wielkiego miasta, z dala od Nowego Jorku czy Los Angeles. Próbuje wtopić się w tłum, a swojego miejsca szuka oczywiście wśród książek, tym razem w bibliotece. Tam też znajduje obiekt kolejnej swojej obsesji.

Kroki głównego bohatera muszą być jeszcze bardziej przemyślane, bowiem na małej wyspie, wśród społeczności, która się bardzo dobrze zna, ciężko zaplanować zbrodnię doskonałą i usunąć przeszkadzające osoby ze swojej drogi. Joe może też być bacznie obserwowany przez osoby, których nie dostrzega na co dzień.

W tej części, Joe marzy o rodzinie, która została mu drastycznie odebrana przez Love, która się od niego odizolowała wraz z ich synem Henrym. Czy to przypadek, że tym razem Joe pragnie kobiety, która jest matką? Szczerze wątpię.

Tak jak wspomniałam wyżej, książki z serii Joe Goldberg są dla mnie oderwane od rzeczywistości, ale jednocześnie są bardzo kuszące i z przyjemnością je czytam. Wciąż najlepsza jest dla mnie pierwsza część, jednak zarówno drugą jak i tą, trzecią, czytało mi się całkiem przyjemnie. Czy polecam? Jak najbardziej, ale nie warto zbyt serio traktować historii wykreowanej przez Kepnes. Ty Kochasz mnie czyta się szybko i na pewno umili niejeden, coraz cieplejszy wieczór książkoholika.

Komentarze

  1. Bardzo ciekawie zapowiada się ta książka, chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

TWOJA ANATOMIA. KOMPLETNY (I KOMPLETNIE OBRZYDLIWY) PRZEWODNIK PO LUDZKIM CIELE | ADAM KAY

Mam nadzieję, że mamy już wyjaśnioną bardzo ważną kwestię odnośnie mojej osoby - mam totalną i nieuleczalną sklerozę. W 2021 roku przeczytałam książkę Adama Kay'a Twoja anatomia . Umieściłam ją nawet w rankingu najlepszych książek ubiegłego roku, ale jakoś umknęło mi to, aby o niej troszkę napisać zarówno tutaj jak i na blogu. Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele , to książka kierowana do młodzieży, jednak sama bardzo wiele ciekawych informacji związanych z naszym organizmem odnotowałam. Jest to pozycja napisana z charakterystyczną dozą humoru Kay'a, a ja owy humor bardzo lubię. Autor w ciekawy i zabawny sposób opisuje działanie poszczególnych narządów w ciele człowieka i rzuca wieloma ciekawostkami z nimi związanymi. Podczas lektury żałowałam troszkę, że sama w czasie nauki biologii w klasach gimnazjalnych czy licealnych nie miałam dostępu do tego typu pozycji. Jak dla mnie jest to super książka do przyswajania wiedzy, bowiem opróc

SCENY EROTYCZNE W KSIĄŻKACH – CZY SĄ ONE W OGÓLE KONIECZNE?

Co? Po co w ogóle taki temat? Nie jestem znawczynią romansideł. Nie jest to nawet mój ulubiony gatunek literacki. Ale wiecie co, wypowiem się. Nie znam się, ale się wypowiem . Bo mogę. Nie da się ukryć, że od kilku lat na rynku wydawniczym pojawił się cały ogrom romansideł, a dokładniej nawet – literatury erotycznej. Kilka z nich przeczytałam i nie mogę zaprzeczyć, że potrafią one zaangażować czytelniczkę i wciągnąć w swój świat. Jednak nie o tym, czy taki typ literatury jest nam potrzebny chciałabym dzisiaj pisać. Podczas czytania książki Falling fast , a wcześniej Jednak mnie kochaj i Tylko bądź przy mnie zaczęłam się zastanawiać nad tym, jak bardzo przez kilka lat zmienił się sposób opisywania scen erotycznych w książkach, w romansach, w literaturze, która chce nosić miano pięknej. Od kiedy zaczęły pojawiać się erotyki, autorzy (głównie autorki jak mniemam) zaczęli kombinować w swoich małych dziełach z opisami scen zbliżeń między bohaterami. Jest ich za dużo, albo są za obszer

Saga Zmierzch: Przed Świtem, część 2 (2012)

Tytuł: Saga Zmierzch: Przed Świtem, część 2 Premiera: 16 listopada [Polska], 14 listopada [Świat] Gatunek: Horror, Romans Produkcja: USA Reżyseria: Bill Condon Scenariusz: Melissa Rosenberg Obsada: Bella – Kristen Stewart Edward – Robert Pattinson Jacob – Taylor Lautner Renesmee – Mackenzie Foy Alice – Ashley Green Jasper – Jackson Rathborne Esme – Elizabeth Reaser Carlisle – Peter Facinelli Emmet – Kellan Lutz Rose – Nikki Red Charlie – Billy Burke Irina – Maggie Grace Aro Volturi – Michael Sheen Marcus Volturi – Christopher Heyerdahl Cauis – Jamie Campbell Bower Jane – Dakota Fanning Alec – Cameron Bright Nareszcie udało mi się wybrać na film Saga Zmierzch: Przed Świtem. A raczej na drugą część, która jednocześnie kończy przygodę Edwarda i Belli. Akurat jeśli chodzi o Zmierzch, to byłam w kinie tylko na Księżycu w Nowiu i na teraz omawianym filmie. Dlaczego? Bo tak wyszło. Bo na inne części n