Przejdź do głównej zawartości

SEKSUALNE ŻYCIE POLAKÓW. CO ROBIMY, KIEDY NIKT NIE PATRZY | MAGDA MIEŚNIK, PIOTR MIEŚNIK


Po bardzo dobrze napisanych i opisanych Prostytutkach, nie miałam ani chwili zwątpienia czy sięgać po kolejny reportaż Magdy i Piotra Mieśników. Autorzy w swojej nowej książce pokazują bardzo intymne sceny z życia swoich rozmówców, którzy zdecydowali się zaprosić ich do sypialń, chociaż niektórym z bohaterów właściwie sypialnia do niczego nie jest potrzebna.

Książka Seksualne życie Polaków. Co robimy, kiedy nikt nie patrzy nieco mnie zmyliła tytułem, a raczej podtytułem, bo na pewno nie użyłabym stwierdzenia „co robimy, kiedy nikt nie patrzy”, bo autorzy nie skupiają się na małżeńskich alkowach, a raczej na różnych predyspozycjach seksualnych swoich rozmówców, a tylko u małej części chodzi o to, aby nikt nie patrzył. Moim wnioskiem z lektury jest to, że niektórzy ludzie właśnie chcą być oglądani podczas zbliżeń, a inni chcą na te zbliżenia patrzeć.

Powyższy reportaż wciągnęłam bardzo szybko i miałam ciężko się od niego oderwać. Być może obudził się we mnie instynkt podglądacza, bo ciekawiło mnie zwyczajnie to, jak owe życie seksualne wygląda u innych, intrygowały mnie wszystkie opisane perwersje, które są mi bardzo dalekie. Książkę traktowałam jako ciekawostkę socjologiczną, ale też źródło wiadomości o tym, jak wygląda biznes pornograficzny w naszym pięknym kraju oraz jak działają kluby dla swingersów ogólnie, a także aktualnie, podczas pandemii.

Sami autorzy ostrzegają, że w Seksualnym życiu Polaków niektóre sceny i opisy mogą być odrzucające i ja to potwierdzam. Można ewentualnie niektóre rzeczy ominąć, bo całość jest naprawdę warta uwagi. Żadnego z opisanych przypadków nie sklasyfikowałam jako „dziwne” ale już jako „ciekawe” owszem, niejednokrotnie też ludzie mnie zaskakiwali. Z jakiegoś powodu miałam też podejście, że fajnie, iż niektóre „dziwności” i preferencje seksualne są aranżowane, aby osoby zainteresowane dobrze się bawiły i ewentualnie nikogo nie napastowały swoimi nietypowymi zachowaniami.

Kolejny raz się nie zawiodłam na reporterskim duecie Mieśników. Jeżeli jesteście ciekawscy, tak jak najwidoczniej ja jestem, i lubicie dowiadywać się smaczków z życia innych ludzi, na pewno będzie to idealna lektura dla Was. Na pewno jest intensywniej niż w Prostytutkach, chociaż i one do łatwych książek momentami nie należały. W Seksualnym życiu Plaków jest bardzo intymnie ale niekoniecznie kameralnie i na to trzeba się w znacznym stopniu nastawić.

 

Komentarze

  1. Bardzo ciekawa jestem tej książki. Nie czytałam jeszcze "Prostytutek", ale w planach mam obie. Zaciekawilaś mnie pisząc o tych niektórych szokujących fragmentach... Ale myślę, że skoro to książka o seksualności, to trzeba być otwartym, a niestety gro Polaków wciąż tkwi w średniowieczu jeśli chodzi o te tematy i wstydzi się rozmów o seksualności, a co dopiero książek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakoś nie przekonuje mnie ta lektura. Może dlatego, że nie chcę wiedzieć, co lubią robić inni ludzie w swoich sypialniach czy publicznych toaletach ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji. ;)
Zachęcam do dyskusji na temat powyższego tekstu! *.*

Zobacz również:

STOS CZERWIEC

Witajcie moi drodzy! Dzisiaj publikuję spóźniony o dzień stos czerwcowy. Muszę przyznać szczerze, że w czerwcu mnie poniosło, kupiłam kilka książek i dość sporo otrzymałam. Dlatego ten stos jest pokaźnych rozmiarów. Jednak nie przedłużam i już opowiadam co znalazło się w nim. 

TRZY METRY NAD NIEBEM (2010)

HISZPANIA | MELODRAMAT/DLA MŁODZIEŻY | 2010 Z produkcjami Hiszpańskimi jeszcze w sumie nie miałam przyjemności się zapoznać. Jednak w ramach mojego postanowienia na ten rok, sięgnęłam po Trzy metry nad niebem , film, który jest ekranizacją powieści o tym samym tytule autorstwa Federico Moccia. Co prawda książki nie czytałam, ale ze względu na to, że nie mam jej w planach, skusiłam się na ten film. 

Merida Waleczna (2012)

Tytuł: Merida Waleczna / Brave Premiera: 21 czerwca 2012 (świat), 17 sierpnia 2012 (Polska) Produkcja: USA Reżyseria: Mark Andrews, Brenda Chapman Scenariusz: Brenda Chapman, Irene Mecchi, Mark Andrews, Steve Purcell Reżyser dubbingu: Wojciech Paszkowski Dialogi w polskim dubbingu: Jakub Wecsile Bohaterowie: Merida – Dominika Kluźniak I Elinor – Dorota Segda Król Fergus – Andrzej Grabowski Lord Dingwall – Mieczysław Morański Lord MacGuffin – Sylwester Maciejewski Lord Macintosh – Krzysztof Kiersznowski Młody MacGuffin – Cezary Kwieciński Młody Macintosh – Jan Bzdawka Miałam dzisiaj tę przyjemność pójścia do kina ze swoją siostrzenicą. Mamy niedaleko – musiałyśmy tylko wyjść z domu, przejść kilka kroków, przez parking i... już byłyśmy na miejscu w mniej niż minutę. W tak doborowym towarzystwie, każda produkcja wychodzi jeszcze lepiej. A teraz, na świeżo po seansie opowiem Wam o Meridzie Walecznej , która porwała moje małe serduszko. Za